Antonio „Bigfoot” Silva przechodzi na sportową emeryturę!

’https://youtu.be/T1d5Ri0ErKw’

Były zawodnik UFC w swojej karierze toczył boje z takimi legendami jak Emelianenko czy Overeem, które w obu przypadkach wygrał. W wieku 43 lat zmienia ścieżkę kariery zawodowej.

Brazylijczyk stawia w tym momencie przede wszystkim na zdrowie i dobro jego rodziny. Jego zdrowie w ostatnim czasie było często wystawiane na próbę, ponieważ z jego ostatnich piętnastu walk tylko 3 razy wyszedł zwycięsko. Wszystkie porażki kończyły się nokautem, które Antonio skrupulatnie wieńczył badaniami głowy. Jak sam twierdzi w wywiadzie dla Canal Encarada , w pewnym wieku należy powiedzieć stop.

Walczyłem z najlepszymi, wygrywałem z najlepszymi. Przychodzi czas w życiu kiedy już nie możesz.

Walczyłem w Rosji, bardzo równe pojedynki. Nie odbieram nic mojemu przeciwnikowi [Oleg Popov], ale nigdy nie sądziłbym, że przegram z tym gościem jeszcze 3 czy 4 lata temu. Ten gość byłby dla mnie niczym, ale mam 43 lata.

Dalej mam to samo nastawienie jak w wieku 35 lat, ale moje ciało nie jest już 35-letnie. To jest różnica. Uszanujmy to, każdy ma jakiś limit.

To jest ciężki powiedzieć: „Kończę z tym, już nie mogę więcej tego robić”. To jest ciężkie dla każdego profesjonalnego sportowca.

 
Teraz „Bigfoot” zamierza skupić się na nauczaniu BJJ. Jest jednym z niewielu zawodników mającym na koncie pojedynki z tyloma legendami tego sportu.
 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także