Bernardo Faria dla grapplerINFO!

Zwycięzca kategorii Heavyweight na tegorocznym Mundialu Bernardo Faria odpowiedział na kilka pytań dla naszej strony !

Czy jesteś zadowolony ze swojego występu na Worldsach?

Jestem bardzo zadowolony z mojego występu na tegorocznych mistrzostwach świata. Jest to mój pierwszy tytuł na tej imprezie w dywizji czarnych pasów, dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się zrealizować moje marzenie.

Co nam możesz powiedzieć o swoich walkach?

Podobały mi się moje walki. W open poddałem mojego pierwszego przeciwnika, z drugim, Alexandre Ceconi, wygrałem na punkty 6:0 no i przegrałem w ćwierć finale z Romulo Barralem. W swojej kategorii, dwie pierwsze walki wygrałem przez poddanie, następnie z Rafaelem Lovato i Xande Ribeiro wygrałem na punkty.

Czy wszystko poszło tak jak sobie zaplanowałeś?

Tak, miałem plan żeby zostać mistrzem świata. Marzyłem o tym codziennie od kiedy w 2001 roku zacząłem trenować BJJ. Jestem bardzo szczęśliwy.

Co sądzisz o swojej walce finałowej z Xande Ribeiro?

Finał był bardzo ciężki. Xande Ribeiro jest jednym z najlepszych zawodników w historii. Jest 4 krotnym mistrzem świata w kategorii ciężkiej i dwukrotnym mistrzem w kategorii open. Wiedziałem, że walka z nim będzie bardzo, bardzo ciężka. Udało mi się wygrał dzięki przetoczeniu za które dostałem 2 punkty i potem kontrolować walkę do końca.

Roger Gracie znowu znokautował swoich rywali. Jak on to robi?!

Myślę, że najlepszym zawodnikiem jest ten kto poświęcił najwięcej. Jestem przekonany, że Roger Gracie poświęcił bardzo wiele swojego życia i skupiał się bardzo na jiu jitsu dlatego teraz osiąga takiej wyniki. Ja również będę ciężko trenował i poświęcał moje życie żeby osiągnąć to co on.

Co sądzisz o poziomie sportowym na tegorocznym Mundialu?

Poziom turnieju był bardzo, bardzo wysoki. We wszystkich dywizjach było mnóstwo znanych nazwisk, byłych i obecnych mistrzów.

Czy chciałbyś komuś podziękować na koniec?

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy się za mnie modlili, mojej rodzinie, przyjaciołom, mojemu nauczycielowi Fabio Gurgelowi, mojemu byłemu nauczycielowi Ricardo Marquesowi, Atama i MGInAction. Dziękuję również wam za ten wywiad.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także