Bianca Basilio vs Tammi Musumeci na gali ONE już w piątek

Foto: https://www.instagram.com/biabasiliojj/

Już w najbliższy piątek (25.03.23)odbędzie się kolejna gala ONE Championship. Tym razem zobaczymy tylko jeden pojedynek w formule submission grappling. Bianca Basilio zmierzy się z Tammi Musumeci. Walka otwiera galę ONE Fight Night i będzie można zobaczyć ją na platformie YouTube.

Gala po raz kolejny odbędzie się w Singapurze na Singapur Indoor Stadium. W walce wieczoru zmierzy się Superlek i Rodtang o pas mistrzowski w kickboxingu. Z grapplerskiego punktu widzenia, ciekawie zapowiada się pierwszy pojedynek, który otworzy galę 24 marca 2023 roku. Bianca Basilio podejmie Tammi Musumeci w kategorii słomkowej kobiet (-56,7 kg). 

Bianca Basilio stoczy drugi pojedynek pod sztandarem jednej z najlepszych organizacji sztuk walki na świecie. W pierwszym pojedynku wygrała z Mileną Sakumoto przez duszenie zaledwie w 42 sekundy. Brazylijka to mistrzyni świata ADCC i IBJJF. Bianca może pochwalić się także 3 złotymi medalami z zawodów PAN i 4 złotymi z Mistrzostw Brazylii CBJJ.

Tammi Musumeci to mistrzyni świata IBJJF w kimonach z 2019 roku, ale większe sukcesy odnosiła w formule No-Gi. Złote medale z Worldsów No-Gi przywoziła w 2013, 2015 i 2016 roku. Będzie to dla niej debiut w ONE Championship. Mike Musumeci (wielokrotny mistrz świata IBJJF i posiadacz mistrzowskiego pasa federacji ONE) to oczywiście brat Tammi.

Gala rozpocznie się 25 marca 2023 o 1:00 (czasu polskiego).

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także