Dokument „Non-Essential” o środowisku BJJ w obliczu zamknięć akademii [wideo]

Masowe zamknięcia akademii BJJ były czymś nowym, nie do końca przewidywalnym… Mimo że w Polsce większość została już otwarta, to nie wszędzie do tego doszło, a i sprawa nie była łatwa. 

W dalszym ciągu taka nie jest, wobec czego, czarny pas BJJ Hector Beltran, zdecydował się nagrać serię filmów krótkometrażowych na Youtube. Reprezentant Checkmat Jiu-Jitsu przeprowadził wywiad z topowym zawodnikiem, trenerem, legendą, Leo Vieirą. Pierwszy odcinek przedstawiał jego wypowiedzi, które były niezwykle poruszające.  Zwłaszcza na samym końcu, dlatego też polecamy obejrzeć całość.

Dokument jest krótki, ale doskonale pokazuje, jak COVID-19 wpłynął na życie społeczności BJJ. Pod lupę została wzięta kwestia zamknięcia akademii i rozważania nad tym z czym to się wiązało. Wszystko to jednak utrzymane jest w pozytywnym duchu, jako że Vieira podkreśla w dokumencie, że ta zmiana nas wszystkich ukształtowała porównując tym samym sytuację do tej, np. sprzed zawodów. Zwierzył się także z tego, że było to dla niego trudne, bo nie chciał narażać swoich podopiecznych, co nieraz wiązało się z pewnym rozdarciem emocjonalnym. 

Zapraszamy do oglądania:

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także