Dzieci przygotowywane są do dorosłego życia poprzez Jiu Jitsu

przetłumaczone z : graciemag.com

Jefferson Moura czarny pas, który prowadzi zajęcia w Gracie Barra w siedzibie Barra da Tijuca, gdzie przez wiele lat na czele treningów był tu Carlos Gracie Jr. Mistrz Brazylii z 2009 roku skupia się na pracy z dziećmi.

Nawet podczas przerwy świątecznej, kiedy nasi pracownicy podróżują dzieci nie przestają trenować. Mamy niebieskie pasy, które są fantastyczne. Dobrą stroną pracy z nową generacją jest to, że oni nie boją się utracić pozycji, co jest naprawdę super. Ostatnio inwestujemy bardzo dużo w promocję takich zawodników jak Kleber Buiú, który trenuje ze mną. Mamy wiele rewelacyjnych dzieciaków – powiedział Jefferson Moura

Jefferson trenuje młodych adeptów bjj w każdym wieku.

Mamy niebieskie pasy, które chcą startować na zawodach ale są też tacy, którzy mają wątpliwości ale chcą tego doświadczyć. Nasza praca składa się z wielu rozmów, wymiany doświadczeń by to wszystko stało się łatwiejsze do zrozumienia dla nich.

Jednak jego zdaniem, większość trenujących nie decyduje się startować na zawodach. Jiu jitsu kształtuje cechy charakteru i wartości człowieka, które mogą być dobre na wiele sposobów.

Mnóstwo ludzi zaczyna trenować z innych powodów. Interesujące jest to, że każdy kto zaczyna startować jest spięty i sztywny będąc bardzo ostrożnym. Po pewnym czasie dzieci zmieniają swoje zachowanie. Wielu uczniów jiu jitsu mówiło, że bjj zmieniło ich życie. To dla mnie bardzo satysfakcjonujące.

Narzędzia, które pomagają Jeff’owi w jego pracy są systemem przyjętym do każdego oddziału Gracie Barra na całym świecie, zwanym Gracie Barra Premium Szkoły.

Dla wszystkich, którzy jeszcze o tym nie wiedzą, pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę jest organizacja. Całym program nauczania jest zaplanowany. Student będzie robić to co się nauczył, więc pomaga to w dyscyplinie nauki i harmonii. Niższe pasy mają szacunek do wyższych. Zajęcia są lepiej zorganizowane i bardziej profesjonalne.

Jednak Jefferson odkłada na bok swoją pracę trenerską i ostrzega swoich przeciwników :

W tym roku chcę ponownie zająć pierwsze miejsce na Mistrzostwach Brazylii. To jest pomysł ! – zakończył dwukrotny Mistrz Świata.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także