Ffion Davies otrzymuje pierwszą belkę na czarnym pasie od JT Torresa

Foto: https://www.instagram.com/itsffionnotfion

Obecna mistrzyni świata ADCC i IBJJF otrzymała właśnie pierwszą belkę na czarnym pasie. Zawodniczka z Walii została promowana na czarny pas już w 2018 roku przez Darragh’a O’Conaill’a. Pierwszą belkę na czarnym pasie otrzymała jednak od legendy BJJ JT Torresa!

Ffion Davies to jedna z najlepszych zawodniczek BJJ na świecie. Ffion jest pierwszą kobietą z Wielkiej Brytanii, która zdobyła Mistrzostwo Świata IBJJF. Ffion to aktualna mistrzyni świata ADCC (2022) i IBJJF (2022). A już za tydzień będzie walczyć o obronę tytułu mistrzowskiego na MŚ IBJJF w Kalifornii. Ostatni jej start to srebrny medal na PAN American w 2023 roku. Kilka dni temu otrzymała pierwszą belkę blisko po 5 latach od promocji na czarny pas BJJ. Ffion od jakiegoś czasu trenuje w akademii JT Torresa Essential BJJ, która zlokalizowana jest na przedmieściach Nowego Jorku. Gratulacje!

„Otrzymałam dziś pierwszy stopień od JT Torres. Nie potrafię wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczna jemu i wszystkim w Essential BJJ za możliwość prowadzenia zajęć i trenowania tutaj. Nie jest przesadą stwierdzenie, że jest to spełnienie marzeń i nie tylko to, to nawet coś czego nie mogłam sobie wyobrazić jako „baby” niebieski pas. Na macie nie było prawie żadnych innych kobiet, nie mówiąc już o prowadzeniu zajęć. Nauczanie i prowadzenie zajęć mieszanych jest dla mnie nadal dzikie, ale mam szczęście, że nie dotyczy to tutejszych uczniów, a to dzięki JT i jego wsparciu.”

„Ostatnie kilka miesięcy od przeprowadzki tutaj były początkowo trudne, ponieważ myślę, że czasami dążenie do tego, czego chcesz, jest przerażające i zniechęcające. Ale teraz nie wyobrażam sobie bycia gdziekolwiek indziej. Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że poczułam się tak mile widziana, środowisko jest tak wyjątkowe 🖤”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także