Garry Tonon zawalczy na gali ONE Fight Night 12

Tonon ONE FC

Foto: https://www.onefc.com/

Garry Tonon powraca do oktagonu. Taką informację podał sam zawodnik na swoim Instagramie. Brązowy medalista ADCC (2019) wejdzie do oktagonu ONE po raz 9, a tym razem skrzyżuje rękawice z niepokonanym Rosjaninem.

Gala ONE Fight Night 12 odbędzie się za niecałe dwa miesiące. Gala odbędzie się 14 lipca 2023 roku w Tajlandii, a dokładniej na Lumpinee Boxing Stadium. Na tej samej gali zobaczymy również pojedynek w formule Submission Grappling: Tammi Musumeci vs Amanda Alequin.

Na swoim Instagramie, Garry poinformował o swoim powrocie do klatki. Amerykanin po raz ostatni walczył nie tak dawno, bo w styczniu tego roku. W ekspresowym tempie rozprawił się z Johnnym Nuñezem i wygrał przez poddanie już w pierwszej rundzie [VIDEO]. Tonon posiada zawodowy rekord 7-1, a wszystkie pojedynki stoczył dla singapurskiej federacji ONE. Z jego siedmiu zwycięstw, aż czterokrotnie poddawał przeciwników i dwukrotnie ich nokautował. Garry doznał jedynej porażki w marcu 2022 roku podczas gali ONE: Lights Out. To właśnie wtedy otrzymał szansę walki o pas mistrzowski kat. piórkowej, lecz przegrał w pierwszej rundzie po KO z Thanh Le. 

Przeciwnikiem zawodnika New Wave Jiu Jitsu będzie Shamil „The Cobra” Gasanov. Dagestańczyk nie przegrał ani razu w swojej karierze MMA, a jego bilans to 9-0. Aż w 7 pojedynkach poddawał swoich przeciwników. Shamil ma za sobą już debiut w federacji ONE – wygrał w pierwszej rundzie z Jae Woong Kim. Co ciekawe, Koreańczyk w tym czasie był numerem dwa w rankingu wagi piórkowej.

Zapowiada się bardzo ciekawy grapplerski pojedynek w formule MMA. Garry Tonon to obecnie numer 2 w rankingu, a Shamil Gasanov jest numerem 5. Mistrzem kategorii piórkowej jest Tang Kai.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także