Gordon znudzony Leg Lockami? GOAT zmienił punkt widzenia

’https://www.instagram.com/reel/CoTSMBEpq2x/?utm_source=ig_embed&ig_rid=fa9ed296-da67-42a6-9ea7-794e6e0d71c8′

Gordon Ryan swoją profesjonalną karierę zaczął w 2015 roku. Wtedy też rozpoczęła się era Leg Locków i formuła No-Gi wkroczyła w etap renesansu. Gordon i Danaher Death Squad przyczynili się do tego.

Postać Gordona Ryana jest ściśle kojarzona z wysokim odsetkiem kończonych walk przez poddanie. Jego wysoki poziom techniczny zarówno, w defensywie jak i ofensywie skutkował powstaniem legendy niezwyciężonego grapplera. 

Gordon dzieli się swoimi przemyśleniami na temat technik kończących i dlaczego od jakiegoś czasu nie używa Leg Locków.

„Opowieść o Leg Lockach dla moich nowych followersów – wdarłem się na lokalną scenę grapplingową w latach 2014-15, odnosząc wielki sukces w Leg Lockach. Potem wdarłem się na międzynarodową scenę grapplingu w 2016 roku, odnosząc wielkie sukcesy w Leg Lockach. Ponieważ Leg Locki na wysokim poziomie były wciąż nowością w sporcie i uważane za „tanie”, spotkałem się z dużą krytyką za bycie facetem od „Leg Locków”. Ludzie mówili, że gdyby nie to, nie odniósłbym żadnego sukcesu. Dla mnie to się zestarzało, ponieważ wiedziałem, że jestem lepszy w klasycznym jiu jitsu górnej części ciała niż wszyscy inni, ale opinia publiczna w to nie wierzyła. W 2016 roku, kiedy startowałem w kategorii półśredniej EBI, podjąłem decyzję z @danaherjohn, że nie będę używał żadnych Leg Locków, w żadnym z 4 meczów tylko po to, by udowodnić moją wartość. Tej nocy wygrałem wszystkie mecze przez duszenie. Kontynuowałem uciszanie tej krytyki aż do ADCC 2019. Oczywiście nadal używałem Leg Locków. Gdyby popełnili oczywiste błędy, po prostu bym ich poddawał na nogi, ale postawiłem sobie za cel pokazanie wszystkim i każdemu, że jestem niewątpliwie lepszy nie tylko w Leg Lockach, ale w każdym aspekcie tego sportu. Nawet po sezonie 2016/17, kiedy byłem 4-krotnym mistrzem ebi i mistrzem ADCC, ludzie wciąż nazywali mnie po prostu facetem od Leg Locków, więc zdecydowałem się wystartować w IBJJF no gi pans i no gi world (gdzie heel hooki były nielegalne) tak po prostu Mógłbym wygrać je raz i nigdy więcej w nich nie startować. Podwójne złoto No-Gi (100% przed czasem) i No-Gi Worlds bez użycia Leg Locków. Piszę tę historię, aby powiedzieć wam, że w najbliższej przyszłości opublikuję kilka filmów z Leg Lockami, aby pokazać wszystkim, że to, czego uczę na wideo, jest dokładnie tym, co robię na zawodach. Niestety, ponieważ nie robiłem Leg Locków (przeważnie) celowo, aby coś udowodnić, wiele filmów będzie pochodzić z wcześniejszych dni mojej kariery z brązowym i czarnym pasem. Dosłownie znudziły mnie Leg Locki i ludzie myślący, że mogę tylko nimi kończyć. Po prostu zacząłem przechodzić wszystkim gardę i kończyć ich od tyłu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gordon King Ryan (@gordonlovesjiujitsu)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także