GrapplerINFO z wizytą w CheckMat Colombia

Kolumbia nie cieszy się dość dobrą sławą. Obraz tego kraju został wykreowany przez niesamowicie popularny serial – Narcos. Kolumbia zmieniła się bardzo mocno od czasów, gdy rządziły tam kartele narkotykowe. Świetnym przykładem jest miasto Medellin, w którym mieści się siedziba CheckMat Colombia!

CheckMat Colombia mieści się w Medellin. Jest to jedno z największych miast w Kolumbii, które przyciąga wielu ludzi świetną pogodą i możliwością rozwoju. Medellin to stolica departamentu Antioquia, czyli njabogatszego regionu w Kolumbii. To właśnie tutaj mieści się akademia CheckMat Colombia.

Głównym trenerem akademii jest Alessandro Nagaishi, który jest wielokrotnym medalistą różnych zawodów pod sztandarem IBJJF. Nagaishi jest Brazylijczykiem, który postanowił osiedlić się na stałe w Medellin i otworzyć własną akademię pod sztandarem CheckMatu.

„W klubie panuje świetna atmosfera. Zajęcia odbywają się każdego dnia (poza poniedziałkiem) o godzinie 20:00, a także w sobotę o 12:30. Większość zajęć jest w kimonach. Jeśli nie masz ze sobą kimona, trener pożyczy Ci klubowe Gi na cały czas treningów. Na macie można spotkać wiele osób z całego świata. Alessandro prowadzi zajęcia w języku hiszpańskim, lecz udziela podpowiedzi także w języku angielskim.”

„Treningi zaczynają się bardzo mocną rozgrzewką, po której następuje czas na przyswojenie techniki. Na samym końcu jest kilka sparingów. Treningi trwają około 2 godziny. Sala jest dzieloną ze szkołą karate Hwarangdo. Po każdym treningu można kupić porcję Acai, przyrządzoną samodzielnie przez trenera.”

„Na zajęciach panuje raczej luźna atmosfera, wyższe pasy bardzo często pomagają białym pasom w drillowaniu technik. Treningi raczej nie zaczynają się równo z czasem, ale przy sparingach trener dobiera Ci przeciwników.”

Trener Alessandro prowadzi również zajęcia w swoim małym studio nieopodal głównej siedziby. Zainteresowanie zajęciami jest całkiem duże, a Alessandro utrzymuje się z prowadzenia prywatek i klubu. W Medellin jest jeszcze kilka klubów BJJ: MMA Colombia, Gracie Barra czy Cobrinha Jiu Jitsu (aktualnie ma już inną nazwę). W Kolumbii nie ma raczej zbyt dużej liczby zawodów BJJ. W najbliższym czasie odbywa się AJP w Bogocie (stolicy Kolumbii), lecz aby rywalizować na wysokim poziomie, Kolumbijczycy muszą latać do USA, a wyjazdy takie nie są zbyt tanie.

Jeśli jesteś na wakacjach lub przejazdem w Medellin warto odwiedzić tę akademię w mieście wiecznej wiosny. Alessandro to niesamowicie otwarty człowiek, który z przyjemnością wyjdzie z Tobą na kawę po treningu albo weźmie Cię na całodzienną wyprawę swoim motorem.

Wystarczy napisać do CheckMat Colombia lub głównego trenera akademii, a jeśli macie więcej pytań możecie napisać do naszego redaktora, który był z wizytą w Kolumbii.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także