Grappling przyjacielem policji? Zestawienie udanych akcji policjantów z użyciem chwytów

’https://www.youtube.com/@GracieBreakdown’

Wśród osób trenujących sporty walki możemy wyróżnić takich trenujących hobbystycznie i takich, którzy zdobyte umiejętności przekuwają w realizację wyższego celu.

Nie jest zaskoczeniem, że w zawodzie policjanta umiejętność walki w zwarciu jest dużym atutem. Dyskusja na temat „który sport walki jest najlepszy w sytuacji na ulicy”, schodzi na drugi plan w przypadku policji. Czemu? Ponieważ średnio wyszkolony adept sportów uderzanych jak i sportów chwytanych ma znaczącą przewagę nad nie wytrenowanym agresorem. 

W ostatnim czasie viralem okazał się film, w którym policjant skutecznie sprowadza agresora na ziemię i przy użyciu chwytu kimurowego zakuwa mężczyznę. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Renzo Gracie (@renzograciebjj)

Na kanale Gracie Breakdown, którego prowadzącym jest Rener Gracie pojawia się wiele policyjnych akcji, które Rener omawia.

Poniżej policjant skutecznie zapobiega ucieczce i pacyfikuje mężczyznę przy pomocy paralizatora.

W następnym filmie widzimy policjanta goniącego mężczyznę wychodzącego z budynku. Po chwili walki w zwarciu, policjantowi udaje się sprowadzić i w odpowiednim momencie udaje mu się złapać balachę, która wyklucza mężczyznę z dalszej walki i zmusza do pozostania w tej pozycji do przyjazdu wsparcia.

 

Kolejny film z balachą w roli głównej. Policjant łapie wandala w sklepie i tym razem mamy pokaz idealnie skontrolowanego agresora, który zdaje się być bezradny wobec działań policjanta.

 

Na tym nagraniu policjant staje przed niezbyt dużym wyzwaniem i jego obalenie było nie tylko efektowne, ale i efektywne.

W internecie krąży jeszcze wiele tego typu materiałów i znajomość sportów walki w przypadku stróżów prawa jest niezwykłą przewagą w pacyfikowaniu agresorów. W USA szkolenie policyjne obejmuję treningi BJJ i zapasów dzięki czemu funkcjonariusze są, w stanie wypróbować techniki w kontrolowanych warunkach. 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także