Maciej Polok przed walką na AoF 7 ! UP DATE !

Maciej Polok pokonał Martina Burkota przez poddanie (duszenie zza pleców), 1 runda, 1:42

[za mmarocks]

Maciej Polok nr 1 w lidze chwytaczy ( 1-0 ) zgodził się odpowiedzieć na parę naszych pytań tuż przed swoją jutrzejszą walką na Angels of Fire 7: Support for Haiti z Adrianem Bosakiem ( 3-3 ) . Czy Maciek nie da szans swojemu rywali tak jak ostatnio nie daje szans swoim rywalom na zawodach chwytanych ? Przekonamy się już jutro ! Warrr Maciej

Maciej Polok powraca do MMA po kilku latach przerwy. Jakie towarzyszą Ci z uczucia z ” come backiem ” ? Jesteś spokojny, czy jednak troszeczkę poddenerwowany ?

Na pewno czuję lekkie poddenerwowanie, trochę inne uczucie niż w zawodach chwytanych, ale śpię dobrze i jestem dobrej myśli.

Co spowodowało, że wracasz na ring ? Sam się zdecydowałeś, czy może jednak mała zasługa w tym jest Twoich kolegów z klubu, którzy cię namawiali ?

Sytuacja wyglądała tak że miałem mieć jedną z głównych walk na AOF, dowiedziałem się o tym miesiąc temu , dostałem dobrą ofertę finansową , dodatkowo Sławek i Marcin mocno mnie przekonywali , więc postanowiłem walczyć. Po trzech dniach przygotowań,okazało się że walki nie będzie i wróciłem z powrotem do bjj. Teraz na trzy dni przed walką dostałem nową propozycję i zdecydowałem się.

Dlaczego po stoczeniu pierwszej walki w MMA 2004 dopiero po 6 latach znowu będziemy mogli zobaczyć Cię na ringu ? Co wpłynęło na takie rozstanie z tym sportem ?

Nie planowałem wielkiej kariery w MMA , chciałem spróbować , sprawdzić się. Po walce wróciłem do BJJ które sprawia mi dużą przyjemność .

Jaki jest twój ” parter ” wszyscy dobrze wiemy a w szczególności Grzegorz Kloc 🙂 a jakie są Twoje zapasy i najważniejsze techniki uderzane ?

Nie chce zdradzać swoich słabych stron ale na pewno będę chciał walkę skończyć w parterze.

Jeśli zwyciężysz na AOF 7 w co głęboko wierze, będziesz zamierzał dalej kontynuować swoją karierę zawodnika MMA ? By nabrała rozpędu, czy jednak ten występ będzie okazjonalny i dalej skupisz się na ” pacyfikowaniu ” swoich rywali na kolejnych zawodach bjj i sf ?

Nie mam pojęcia, jeszcze zobaczymy, na razie jest występ jednorazowy, trochę z przypadku.

Na ile czasu przed wiedziałeś o tym że będziesz walczył ? I jak wyglądały przygotowania ? Które aspekty walki Twoim zdaniem masz najsłabsze i które wymagają częstszych treningów ?

Przygotowań nie było , dowiedziałem się o walce w środę. Wszystko oprócz parteru wymaga poprawy,w MMA mam biały pas 🙂

Ostatnią walkę na ringu stoczyłeś parę lat temu, ale czy przez ten czas kiedy nie biłeś się na zawodowych walkach, miałeś styczność ze sparingami MMA bądź też bokserskimi jak i muay thai? Z doświadczenia wiem, że jak człowiek ma przerwę w sparingach uderzanych to gdy powraca ciężko jest mu się przystosować i przestawić na ten tryb.

Na pewno jest ciężko, tym bardziej że nie miałem czasu na przestawienie się i przygotowanie się do walki. Moja styczność z MMA przez ten czas była bardzo mała,skupiałem się głownie na chwytach.

Na koniec jak zwykle czas na podziękowania. Z mojej strony życzę Ci zwycięstwa w tej walce, by Twój powrót do MMA był efektowny, przekonywujący jak Twoje zwycięstwa na polskich zawodach BJJ i SF a także byś zdominował swojego rywala tak jak dominujesz swoich rywali na matach ! 🙂

Dzięki,przepraszam za krótkie i lakoniczne wypowiedzi ale właśnie wyjeżdżamy na galę i nie ma za bardzo czasu. Chciałbym podziękować mojemu nowemu sponsorowi manto, kolegom z klubu i wszystkim którzy mnie wspierają


CO JEST KULANE?

Przeczytaj także