Marcus Buchecha przegrał w ośmiu pierwszych turniejach!

Buchecha to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Można nazwać go żywą legendą BJJ. Jeden z najlepszych zawodników w historii podzielił się ciekawostką z historii swoich startów.

Brazylijczyk ma na swoim koncie ogromną ilość tytułów. Najważniejsze z nich to między innymi:
– 7x mistrzostwo świata IBJJF, kategoria + absolute
– 2x mistrzostwo świata IBJJF no gi
– 4x zwycięstwo UAEJJF Abu Dhabi Pro
– medale ADCC

Pomimo tego, że jego karierę można nazwać wymarzoną, a sukcesy są niesamowite, to początki wcale nie były łatwe. Buchecha wyznał, że pierwsze osiem turniejów zakończył przegraną w pierwszych rundach:

Przegrałem pierwszych OSIEM turniejów, w których brałem udział i przegrałem je wszystkie w PIERWSZEJ WALCE… To zdjęcie zostało zrobione po półfinałowej walce na Mistrzostwach Świata 2012. Nie mogę zapomnieć tego uczucia, gdy zbliżałem się do swojego pierwszego tytułu Absolute i mojego pierwszego podwójnego złota. Nie poddawaj się, nigdy się nie poddawaj i ciężko pracuj dalej. Jeśli doszedłem tu, gdzie jestem dzisiaj, ty też możesz osiągnąć wyższy poziom. Moim celem w moich nowych filmach instruktażowych z @bjj.fanatics jest nie tylko nauczenie Cię Jiu-Jitsu, ale także zainspirowanie Cię do bycia lepszym. JEŚLI MI SIĘ UDAŁO, TY TEŻ MOŻESZ! 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marcus Almeida (@marcusbuchecha)

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także