Mikey Musumeci z pierwszą obroną pasa mistrzowskiego ONE

Foto: https://www.instagram.com/mikeymusumeci/

Mikey Musumeci za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosił datę swojego powrotu do klatki ONE. Będzie to pierwsza obrona pasa dla 4-krotnego mistrza świata IBJJF (w czarnych pasach). Kto może być jego rywalem? 

Mikey Musumeci 30 września 2022 roku zdobył pierwszy w historii pas ONE Championship w Submission Grappling. Mikey wygrał z Cleberem Sousą po decyzji sędziowskiej. Amerykanin poinformował swoich fanów, że wraca do oktagonu ONE. Pierwsza obrona pasa mistrzowskiego odbędzie się 13 stycznia 2022 roku. Jakiego przeciwnika dobierze mu Yod Chatri? Jesteśmy tego bardzo ciekawi.

Mikey Musumeci nie pojawił się na tegorocznych Mistrzostwach Świata ADCC z powodu nagłej operacji wyrostka robaczkowego, która musiał się poddać w maju tego roku. Wydaje się, że Mikey byłby jednym z faworytów do wygrania tego turnieju. Mistrzostwa Świata ADCC w kategorii -66 kg wygrał Diogo Reis. The Baby Shark z Manaus świetnie zaprezentował się na brazylijskich trialsach, a także na MŚ. Dwudziestolatek może być bardzo mocnym przeciwnikiem dla Musumeci’ego. Mikey Musumeci ostatni pojedynek przegrał z Gabrielem Sousą, który zdobył srebrny medal na ADCC. Rewanż byłby naprawdę dobrym widowiskiem. Jeśli singapurska federacja postawi na bardzo mocnego rywala, możemy się spodziewać pojedynku z: Ethanem Crelinstenem, Diego Pato czy Joshem Cisnerosem.

A wy z kim zestawilibyście Mikey’a Musumeci’ego?

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także