Minotauro: Walki mojego brata dają mi wystrzał adrenaliny

Krótka rozmowa Antonio Rodrigo Nogueirą przeprowadzona przez tatame odnośnie UFC 119 i jego rewanżu z Frankiem Mirem. Na tej samej gali wystąpi także Ryan Bader, który będzie walczył z bratem bliźniakiem Rodrigo czyli Antonio Rogerio Nogeirą „Minotoro”. Przypomnijmy, że Ryan był trenowany przez Minotauro przez kilka miesięcy pod czas Ultimate Fightera.

W końcu masz możliwość na to na co długo czekałeś czyli na rewanż z Frankiem Mirem. Jak jesteś nastawiony?

Jestem zmotywowany, trenuję ciężko, mam dobrą forme… To bardzo ważna walka w mojej karierze na którą długo czekałem, podziękowałem UFC za danie mi możliwości na rewanż z nim (Mirem). Jestem gotowy na wojnę.

Zacząłeś już przygotowania?

Przygotowuje się z Andre Galvao i z chłopakami z TC. Pojadę także do Bahia aby trenować boks i muay thai i do LA trenować z Andersonem Silvą.

Wielu fanów głównie po tym jak Werdum i Lesnar odpowiednio zadusili Fedora i Carwina mówią o tym, że powinieneś używać więcej jiu-jitsu, które zawsze było twoim największym atutem. Jak odniesiesz się do tych słów?

Faktycznie ten element gry lubię najbardziej, ale nie zawsze używam go bo nie zawsze znajduję możliwość na to. Prawdą jest, że kiedy walka przenosi się do parteru od razu czuje się lepiej niż w stójce. Co do Werduma to obrał dobrą strategię na Fedora, a Carwin pokazał, że musi w parterze jeszcze wiele się nauczyć.

Frank Mir ma dobre jiu-jitsu, jak porównasz wasze style?

Uważam, że Mir ma bardzo dobre submission, walka w parterze pomiędzy nami byłaby bardzo ładna dla oka. Mimo wszystko uważam, że mam więcej cwaniactwa i trików w parterze. Wydaje mi się także,  że ciaśniej kontroluję walkę w parterze dlatego uważam,  że te aspekty przemawiają na moją korzyść jeśli chodzi o jiu-jitsu

Już niedługo znowu wraz z Minotoro twoim bratem zawalczycie na jednej gali…

Lubię to, jego walki dają mi zastrzyk adrenaliny.Jestem wtedy bardzo skupiony. Jesteśmy teamem,a kiedy walczymy na jednej gali mam większe nastawienie bojowe.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także