Mistrz Świata Fabricio Andrey zamienia Melqui Galvao na Alliance

Foto: https://www.instagram.com/fabricioandreyjj/

Okno transferowe trwa nie tylko w piłce nożnej, ale także między brazylijskimi szkołami BJJ. Kilka dni temu, pojawiła się informacja o odejściu Fabricio Andrey’a z Melqui Galvao Jiu Jitsu. Były Mistrz Świata IBJJF przenosi się do Alliance Jiu Jitsu Sao Paulo wraz z Brendą Larissa i Luizem Paolo.

Fabricio Andrey to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników, którzy stawiali swoje pierwsze kroki pod okiem Melqui Galvao. Fabricio Andrey, Diogo Reis (mistrz ADCC) i Mica Galvao (srebrny medalista ADCC) byli określani mianem The Manaus Boys. Manaus to ogromne miasto nad Amazonką w Brazylii i to właśnie z tego miejsca pochodzi cała trójka. W ostatnim czasie, główna siedziba akademii przeniosła się do Jundai pod Sao Paulo.

Kilka dni temu, pojawiła się informacja o odejściu Fabricio z akademii Melqui Galvao. Andrey to nie jedyna osoba, która opuści szeregi Melqui Galvao. Brenda Larrissa i Luiz Paolo również opuszczają szkołę Melqui Galvao na rzecz Alliance. Póki co, nie poznaliśmy przyczyn odejścia weterana ADCC, lecz … nie rozstaje się on w konflikcie ze swoimi byłymi kolegami z drużyny i trenerem. Diogo Reis, Mica Galvao, a także Melqui Galvao napisali kilka słów pod postem potwierdzającym odejście Fabricio.

Melqui Galvao: „Kiedy nie wiedzieli nawet, jak zawiązać pasy i nikt na nich nie stawiał, byłem tam. Kiedy opuścili Manaus i udali się do São Paulo w poszukiwaniu nowych horyzontów, byłem tam. Kiedy sprawy nie układały się po ich myśli w São Paulo i poprosili mnie, abym pomógł im zdobyć tytuły i zbudować markę, byłem tam. Kiedy wszystko zaczęło się układać, byłem tam jeszcze raz, a teraz, kiedy odchodzą, czuję, że wypełniłem swoją misję. Wiem dokładnie, skąd wziąłem każdego z nich i wiem dokładnie, gdzie byliby, gdyby nie cudowny projekt działający w ich życiu. Spoczywajcie w pokoju Luiz Paulo, Fabricio Andrey i Brenda Larissa, a jeśli jeszcze raz coś pójdzie nie tak i poczujecie się samotni, nie mając do kogo się zwrócić, po prostu zadzwońcie, przyjdę i będę tu jeszcze raz”.

Mica Galvao: Powodzenia przyjaciele, kibicujmy, żeby wszystko się udało. Ale już wiece, że jeśli coś się nie uda, to dom jest zawsze Wasz.”

Diogo Reis: „Niech Bóg błogosławi ten nowy etap w waszym życiu, przyjaciele.”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także