MMA: Beast of the East vol. 2

Jako serwis  dla „chwytaczy” staramy się wspierać medialnie głównie imprezy związane z naszą dyscypliną. Jednak robimy mały wyjątek, będziemy współpracować i promować galę BEAST OF THE EAST . Naszym zdaniem jest to najlepsza gala w naszym kraju zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym dlatego postanowiliśmy wesprzeć medialnie to wielkie przedsięwzięcie. Więcej informacji o BOTE już wkrótce na mmarocks.pl

UPDATE: Nowe info od organizatora:

BEAST OF THE EAST WRACA DO POLSKI!

Michał”MASAKRA” Kita i Damian”PIT BULL”Grabowski w walce wieczoru.

Po bardzo udanym starcie w listopadzie ubiegłego roku holendercy promotorzy z grupy Beast of the East” zdecydowali się na poważniejsze wejście na polską scenę walk w formułach MMA/K1. Ubiegłoroczna impreza, pomimo silnej konkurencji ze strony mocno promowanych dwóch gal KSW, została uznana przez fanów tego sportu za najlepsze wydarzenie w roku.

14 listopada 2009 w hali widowiskowej ”Gdynia” można było zobaczyć ścisłą czołówkę polskiego MMA i kickboxingu, między innymi Roberta Jocza, Łukasza Jarosza, Grzegorza Trędowskiego, Michała Fijałkę czy Macieja Jewtuszkę. Z poza granic przybyli zawodnicy zwyciężający na światowych ringach najważniejszych federacji. Większość walk miała emocjonujący przebieg i kończyła się przed czasem, a doping towarzyszący starciu powracającego na ring polskiego superciężkiego Rafała Dąbrowskiego z holenderskim gigantem, weteranem Pride, Valentijnem Overeemem, zatrzęsło posadami hali. Nikt z ponad 4 tysiące widzów wychodzących tego wieczoru z hali „Gdynia” nie miał uczucia niedosytu.

Data kolejnej edycji to 12 Czerwiec 2010. Tym razem w walce wieczoru spotkają się dwaj najlepsi zawodnicy wagi ciężkiej w Polsce, Michał Kita (1 w rankingu PL) i Damian Grabowski (MMA 11-0, 2 w rankingu PL). Będzie to walka jakiej nie było na polskiej scenie MMA.W ringu spotkają się dwaj czołowi zawodnicy jednej wagi i w bezpośrednim starciu zdecydują kto jest najlepszym zawodnikiem w Polsce.

Damian „Pitbull” Grabowski (rekord MMA miał bardzo udany 2009 rok. Zwyciężył w 6 walkach w tym wygrał bardzo ciężki turniej wagi ciężkiej „UCFC – 20.000 Dollar Tournament” na którym jednej nocy pokonał aż 4 przeciwników! To on miał stoczyć walkę na poprzedniej edycji, niestety na kilka tygodni przed imprezą doznał kontuzji barku, która uniemożliwiła mu start. Na początku stycznia pokonał na gali BOTE w Holandii doświadczonego Diona Staringa, więc na szczęście kontuzja nie odbiła się niekorzystnie na jego formie. Grabowski to doskonały grappler, ale nie boi się też walki w stójce, a w niejednej walce zaprezentował efektowne G’n’P.

Jego przeciwnik, Michał „Masakra” Kita (rekord MMA 10-3-0) także wygrał w zeszłym roku bardzo mocno obsadzony turniej „IAFC – Mayor’s Cup 2009” gdzie jednego wieczoru pokonał po kolei Baga Agaeva, Liu Wen Bo i Alexeya Oleinika (3 x TKO). Trenuje na co dzień w amsterdamskim klubie Berta Kopsa i jest promowany przez grupę M1. Jego bazowy styl to zapasy, ale wiele walk kończył efektownymi uderzeniami w stójce. Sparuje i ćwiczy w Holandii z takimi tuzami światowego MMA jak Gegard Mousasi czy Karl Amassou.

Znana już jest część pozostałych uczestników gali Beast Of The East Polska II. Nie powinno zabraknąć polskich zawodników teamu z Holandii, szalejącego na europejskich ringach Roberta Jocza (rekord MMA 16-5-0), Mistrza Europy federacji SHOOTO Grzegorza Trędowskiego (rekord MMA 11-8-2), oraz rokującego ogromne nadzieje Borysa Mańkowskiego (rekord MMA 9-1-0). Wystąpi silna reprezentacja najmocniejszej polskiej ekipy MMA, Berserkers Team Piotra Bagińskiego. Nareszcie widzowie w Polsce będą mogli zobaczyć w akcji ponownie jednego z najlepszych grapplerów w MMA, Michała „Cipao” Materlę (MMA 13-3). Po zwycięstwie w pierwszej edycji BOTE swoją klasę będą mogli potwierdzić niezwykle efektownie walczący , najlepszy obecnie  zawodnik wagi lekkiej w Polsce, popularny Maciej „Irokez” Jewtuszko (MMA 5-0, 1 w rankingu Polski). i lider wagi półciężkiej Michał „Sztanga” Fijałka (MMA 6-0, 1 w rankingu Polski). Powinien

Jako że w Holandii kickboxing to nieomal sport narodowy, możemy przypuszczać że nie rozczarują się też polscy fani walk w formule K1. W barwach BOTE występują czołowi polscy zawodnicy wagi ciężkiej Łukasz Jarosz i Tomasz Sarara. Potwierdzony jest już udział holenderskiej gwiazdy, utytułowanego Alvaira Limy, być może, o ile znajdzie się w Polsce godny przeciwnik wystąpi ściśle współpracujący z BOTE Albert Kraus, który zapowiadał swój występ na ubiegłorocznej imprezie. Poza wymienionymi wyżej zawodnikami prawdopodobnie zobaczymy tak jak na pierwszej gali, silną reprezentację z trójmiasta w tym Piotrka Kobylańskiego i Dariusza Lipskiego.

Prawdopodobnie organizatorom uda się po raz kolejny zapełnić kibicami nowoczesną halę „Gdynia” i zaprezentować galę, która ponownie będzie pretendować do wydarzenia roku na scenie sportów walki w Polsce. Na szczęście dla fanów jest szansa na zaistnienie cyklicznego wydarzenia na naprawdę europejskim poziomie, gdzie będzie można podziwiać czołowych zawodników MMA/K1, a nie cudaczne starcia bohaterów serwisów plotkarskich.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także