Najlepsze podcasty o Brazylijskim Jiu Jitsu

Brazylijskie Jiu Jitsu to nie tylko zajawka, której poświęcamy maksymalnie dwie godziny dziennie. Pewnie nie raz zdarzyło Ci się wracając do domu rozkminiać techniki z treningu albo szukać obrony przed poddaniem, którym odpalił Cię Twój ziomek z maty. Wiele osób wybiera podcasty, które są dużą dawką wiedzy, o tym jak trenują najlepsi na świecie i w Polsce. O to lista kilku najlepszych podcastów o BJJ.

Nie ma co owijać w bawełnę, że najlepszym polskim podcastem jest Wolna Mata PodcastPierwsze odcinki podcastu prowadzonego przez Łukasza Truskolawskiego pojawiły się już w 2018 roku. Do tej pory wyszło już ponad 50 odcinków z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami BJJ w Polsce. Duża dawka wiedzy, dzięki której można zmienić swoją rutynę treningową.

Kolejnym świetnym podcastem jest BJJ Fanatics Podcast. Podcast pod szyldem największej platformy do nauki BJJ to świetne miejsce, aby posłuchać interesujących rozmów z legendarnymi zawodnikami, ale także trenerami o nietuzinkowych umiejętnościach. W podcaście BJJ Fanatics nie zabrakło również jednego z najlepszych polskich kimoniarzy – Adama Wardzińskiego.

Obowiązkową pozycją jest również The Joe Rogan Experience. Podcast prowadzony przez komentatora UFC to miejsce spotkań najlepszych grapplerów na świecie, ale także czołowych zawodników MMA. U Joe Rogana pojawiali się już Craig Jones, John Danaher, Mikey Musumeci czy Gordon Ryan. Sposób prowadzenia wywiadów przez Rogana jest niesamowity. Dostajemy potężną dawkę informacji o sportach walki, ale także o prywatnym życiu najlepszych zawodników ze świata BJJ.

Kolejnym dobrym podcastem jest BJJ Mental Models, który prowadzony jest przez Matta i Steve’a Kwan – czarne pasy BJJ. Bracia poruszają bardzo wiele kwestii: bycie swoim własnym trenerem czy rywalizowanie po 40. W podcaście pojawiły się chociażby, takie osoby jak Oliver Taza czy Brianna Ste-Marie.

Wszystkie podcasty można słuchać na różnych platformach streamingowych: YouTube czy Spotify.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także