Nicholas Meregali o tym jak John Danaher naucza w kimonie

’https://www.instagram.com/p/Cp5fF_1MgHc/’

Już za kilka dni rozpocznie się PAN Jiu-Jitsu Championship 2023. Poza plejadą gwiazd biorących udział w wydarzeniu, w kategorii Ultra Heavy zadebiutuje po długiej absencji od kimon Nicholas Meregali.

Nicholas dawno nie pokazywał się w kimonie, a to za sprawą intensywnych przygotowań i startów w No-Gi. W 2022 roku Meregali dołączył do szeregów New Wave Jiu-Jitsu, gdzie pod okiem Johna Danahera szlifował swój warsztat. Zresztą z bardzo dobrym rezultatem ponieważ z największej imprezy na świecie – ADCC, przywiózł 2 medale i otarł się o superfight ze swoim klubowym kolegą Gordonem na ADCC 2024. Ostatecznie to Yuri Simoes podejmie Gordona, a Meregali w Absolute wywalczył srebro, zaś w kategorii do 99 kilogramów zgarnął brąz. 

Meregali niedawno ogłosił, że weźmie udział w najbliższych PANsach, jednak czy będzie w stanie przygotować się również w kimonach u Danahera?

„John jest tak wspaniały, w No-Gi, jak w gi, ponieważ jest zdecydowanie najjaśniejszym umysłem w Jiu-Jitsu i zna wszystkie podstawy, koncepcje, wszystko co stoi za każdą techniką. A różnica między gi i no gi to góra i spodnie.

Oczywiście są pozycje, których nie możemy przełożyć na oba światy, ale z pewnością możemy się do nich dostosować. John wie, jak spojrzeć na technikę, jak ją zrozumieć, jak ją zastosować i jak zbudować idealną replikę dowolnej konkretnej pozycji/sytuacji/chwytu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez FloGrappling (@flograppling)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także