„Nie musisz iść na skróty, aby zostać mistrzem”. Mikey Musumeci z negatywnym wynikiem testu antydopingowego

Foto: https://www.instagram.com/mikeymusumeci/

Mikey Musumeci to jeden z najlepszych zawodników wszechczasów. Amerykanin to 5-krotny mistrz świata IBJJF (4x Gi i 1x No-Gi). W ostatnim czasie Musumeci skupił się na startach dla federacji ONE Championship. Po kolejnej obronie pasa mistrzowskiego został poddany kolejnemu testowi antydopingowemu.

W ostatnim czasie nie można postawić grubej linii między słowami BJJ i sterydy. IBJJF zdyskwalifikowało kilku zawodników na początku roku, a w ostatnim czasie tytuł mistrza świata IBJJF utracił Mica Galvao, u którego również wykryto zakazane substancje. Wiele organizacji nie bada swoich zawodników i jest świetnym miejscem dla tych, którzy zostali zdyskwalifikowani. Na przykład, ADCC z otwartymi rękoma zaprasza wszystkich, którzy nie mogą zawalczyć na zawodach IBJJF, a podobna historia miała miejsce na BJJ Stars 10, gdzie zawalczyli Cyborg i wcześniej już wspomniany Mica Galvao (zwycięzca wygrywał ok. 162 tys. złotych).

Inaczej sytuacja wygląda w federacji sztuk walki ONE Championship, która od jakiegoś czasu bada swoich pracowników. W singapurskim ONE, zawodnicy są testowani praktycznie przed każdą walką. Zmieniło się to dopiero w zeszłym roku, kiedy Yod Chatri (CEO ONE Championship) poinformował o współpracy z WADA (World Anti-Doping Agency). Sam Mikey Musumeci, który stoczył już 4 pojedynki dla tej federacji, prosi organizację o testowanie siebie i swoich rywali przed pojedynkami: „W każdym meczu, w którym biorę udział, prosiłem siebie i mojego przeciwnika o przeprowadzenie testów PED, aby pomóc tej sprawie :)”.

Kolejnym mistrzem ONE jest Kade Ruotolo, który w ostatnim czasie wygrał ADCC (2022) i zdobył pas mistrzowski ONE Championship. Kade zawalczy po raz kolejny na gali ONE z Tommy’m Langaker’em już 9 czerwca 2023 roku. Na szali jest oczywiście pas mistrzowski. Podopieczny Andre Galvao i jeden z najlepszych wychowanków Atosu sam skomentował oświadczenie Mikey’a Musumeci’ego na Instagramie.

Możemy się domyślać, z jakiego powodu Gordon Ryan znów został wyłączony ze startów i przechodzi bardzo ostrą infekcję.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także