Pierwsza akademia 10th Planet Jiu Jitsu w Brazylii

Foto: https://www.instagram.com/gabriel_twister_/

Gabriel Santos poinformował o otwarciu swojej własnej akademii w Brazylii. Jest to pierwsza szkoła 10th Planet Jiu Jitsu w Brazylii. 

Gabriel Santos to czarny pas z 3 belkami pod Eddie’m Bravo i JJ Machado. Swoją karierę rozpoczął w 1996 roku w USA. Gabriel wielokrotnie startował na wielu prestiżowych zawodach w największym kraju Ameryki Południowej, a kilka dni temu otworzył swoją własną akademię w Sao Paulo.

W największym mieście Brazylii (Sao Paulo) znajduje się wiele świetnych akademii – Dream Art czy Alliance, a w samej okolicy możemy znaleźć nową szkołę Melqui Jiu Jitsu, gdzie trenują: Baby Shark, Fabricio Andrey czy Mica Galvao. 

Może to być dość zaskakujące, że dopiero dziś, 10th Planet Jiu Jitsu otwiera swoją pierwszą akademię w Brazylii, która jest kolebką jiu jitsu. Eddie Bravo i jego 10th Planet Jiu Jitsu można znaleźć w wielu miastach USA i Europy, lecz będzie to pierwsza szkoła w Brazylii. 

W Kraju Kawy, większość szkół prowadzi zajęcia wyłącznie w kimonach, a zajęcia submission grappling czy No-Gi dopiero raczkują. Widać to gołym okiem w Rio de Janeiro, gdzie na palcach jednej ręki można policzyć topowe kluby oferujące regularne zajęcia bez kimon. Jeśli będziecie w Sao Paulo i jesteście fanami tej formuły walki, warto odwiedzić nową szkołę Gabriela Santosa. 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także