Podsumowanie pierwszej połowy sezonu w naszym kraju

foto: adamgolda.com.pl

Za nami pierwsza część sezonu 2010 na naszym krajowym podwórku. Postanowiliśmy zapytać zawodników i trenerów w Polskich klubach kto ich zdaniem zasługuje na miano:

Najlepszy klub:

Najlepszy trener:

Najlepszy zawodnik BJJ:

Najlepszy zawodnik Submission Fighting:

Najlepszy zawodnik p4p na naszym podwórku krajowym bez podziału na BJJ, pasy i SF:

Najlepiej zorganizowane zawody:

Największa niespodzianka:

Największe odkrycie:

Najlepiej technicznie walczący zawodnik:

Najlepsza walka na zawodach:

Najlepsza zawodniczka:

W środku znajdziecie opinię czołowego zawodnika Submission w Polsce, tegorocznego Mistrza Polski SF w kategorii -87,9 kg zaawansowanych, członka kadry narodowej w Grapplingu Zbigniewa ” Zybiego ” Tyszki

Najlepszy zawodnik BJJ:

Bez wątpienia najlepszym zawodnikiem bjj w Polsce jest Maciej Polok. Chyba nie trzeba tego uzasadniać. Wyniki mówią same za siebie.

Najlepszy zawodnik SF:

Tu przychodzą mi na myśl dwa nazwiska: Radek Turek i Tomasz Szczerek. Obydwaj wygrali po jednej walce na prestiżowym ADCC, a przegrali z późniejszymi finalistami. Miałem przyjemność trenować z obydwoma Panami i są naprawdę niesamowici. Reprezentują dwa odmienne style tak więc trudno ich porównywać, dlatego miano najlepszego przyznałbym ex aequo Radkowi i Tomkowi.

Najlepszy zawodnik p4p na naszym podwórku bez podziału na bjj, sf i pasy.

Najlepszym zawodnikiem p4p uznałbym Maćka Poloka. Dominuje on swoje kategorie zarówno w gi jak i bez. Świetnie walczy gardą i ją przechodzi. Do jego umiejętności w stójce tez nie można mieć zastrzeżeń. Uważam, że jest najbardziej kompletnym polskim grapplerem.

Najlepiej zorganizowane zawody:

Nie było mnie na Pucharze Polski w bjj, a w opinii wielu osób to właśnie były najlepiej zorganizowane zawody w tym półroczu. Z własnego doświadczenia mogę jedynie powiedzieć, że jak co roku super zorganizowane były MP ADCC. Jednak za najlepiej zorganizowane zawody uznałbym Mistrzostwa Mazowsza ADCC. Nie była to może duża impreza i tak trudna do ogarnięcia jak MP czy PP w bjj/sf, ale był super klimat, dobre walki i świetne nagrody jak na tej rangi imprezę.

Największa niespodzianka:

Dla mnie największą niespodzianką był niska frekwencja na GA: Eliminacje… liczyliśmy, że możliwość startu na Grappling Arenie przyciągnie większą liczbę utytułowanych zawodników niestety wyszło inaczej…

Największe odkrycie:

Piotr Podstawczuk – młody i bardzo utalentowany zawodnik. Zabłysnął poddając na PP w grapplingu Roberta Trzcionke. Później był medal na MŚ w grapplingu i świetny występ na MP ADCC. O tym chłopaku jeszcze nieraz usłyszymy.

Najlepiej technicznie walczący zawodnik:

Bez wątpienia Jędrzej Loska. Od trzech lat dominuje kat. -66 kg, gdzie walczy z bardziej fizycznymi od siebie zawodnikami. Jego walki to pokaz techniki przez duże T!

Najlepsza walka na zawodach:

Loska vs Podstawczuk  – najlepszy technik vs największe odkrycie 😉 W tej walce było wszystko: zaskakujący początek, szybki zwrot akcji i przewidywalne zakończenie. Piotrek pokazał, że jest nieobliczalny i trzeba na niego uważać, natomiast Jędrek wykazał się niesamowitym opanowaniem i konsekwencją.

Najlepsza zawodniczka

Bez wątpienia Karolina Zawodnik! Wyniki mówią same za siebie. Dominuje wszystkie imprezy na których staruje.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także