Pojedynek Meregali vs Jones usunięty z Tezos Who’s Number One

Foto: https://www.instagram.com/flograppling/

Już 25 lutego 2023 roku odbędzie się bardzo mocna gala Tezos Who’s Number One. W main evencie zawalczy Gordon Ryan i Felipe Pena. Dotychczasowym co-main eventem był pojedynek Nicholasa Meregaliego z Craigiem Jonesem został on przesunięty na inny termin, jak informuje FloGrappling.

Nicholas Meregali to żyjąca legenda brazylijskiego jiu jitsu. Brazylijczyk uważany jest za świetnego kimoniarza, bo to właśnie w tej formule został Mistrzem Świata IBJJF dwukrotnie w 2017 i 2019 roku. Od pewnego czasu, Nicholas Meregali przeprowadził się do Austin, gdzie trenuje pod okiem Johna Danahera w New Wave Jiu Jitsu. Brazylijczyk zdjął kimono i przez kilka miesięcy trenował z najlepszymi zawodnikami na świecie. Jaki był skutek? Srebrny medal (Absoluto) i brązowy medal na Mistrzostwach Świata ADCC 2022. 

Nicholas Meregali przegrał półfinał z Craigiem Jonesem przez decyzję sędziów. Niewielu oczekiwało, że Brazylijczyk w tak krókim czasie przyzwyczai się do BJJ bez kimon. Walka na Tezos WNO miała być rewanżem zawodnika New Wave Jiu Jitsu. Pojedynek zapowiadał się świetnie, lecz został przesunięty w czasie.

Prawdopodobnie ma to związek z problemami Craiga Jonesa. Post FloGrappling skomentował Felipe Pena, który zasugerował, że to Kaynan Duarte powinien wskoczyć w miejsce Craiga Jonesa. Felipe przygotowuje się do walki z Gordonem Ryanem w Atosie, czyli klubie Kaynana Duarte! Coś może być na rzeczy. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także