Polacy przywożą 8 medali w formule Gi z Mistrzostw Europy w Grapplingu

Mistrzostwa Europy GI Grappling

Foto: https://www.instagram.com/psuj_jitsu/, https://www.instagram.com/wilkjitsu/, https://www.instagram.com/polskigrappling/

W niedzielę zakończyły się zmagania na Grapplingowych Mistrzostwach Europy w Rumunii. W formule Gi, reprezentanci Polski dorzucili 8 medali. Andrzej Iwat został podwójnym Mistrzem Europy, podobnie jak Janina Czyczyn, która zdobyła dwa złote medale w Rumunii.

W Bukareszcie nie do zatrzymania był Andrzej Iwat. 6 wygranych walk i 4 przez poddania. Psuj Jitsu zostaje podwójnym Mistrzem Europy. Reprezentant Złomiarz Team zdominował kategorie do 100 kilogramów i nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom.

Podobnie, jak dzień wcześniej. Polki zdominowały kategorię do 90 kilogramów. Janina Czyczyn zdobyła złoty medal i została podwójną Mistrzynią Europy w Grapplingu. Duże brawa należą się także Magdalenie Zaszczudłowicz, która dwukrotnie zdobyła srebrny medal.

Świetny występ zaliczyli panowie w najcięższej kategorii wagowej. Wojciech Wilk wygrał 3 walki i został Mistrzem Europy. W tej kategorii wagowej, brązowy medal dołożył jeszcze Michał Piwowarski.

Dwa krążki z Bukaresztu przywiezie również jeden z przedstawicieli nowej szkoły. Paweł Jaworski po wywalczeniu brązowego medalu w formule bez kimon, zostaje Vice-mistrzem Europy w Gi. 

Drugi medal z Rumunii przywiezie Joanna Zabulewicz. Asia zdobyła brązowy medal w formule bez kimon, a w kimonach dotarła do finału i została Vice-mistrzynią Europy w Grapplingu (Gi).

Ósmy krążek na konto Polaków zdobywa Wojtek Pająk, który zdobył brązowy medal w No-Gi, zdobywa brązowy medal również w kimonach.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także