Powołano Komisję Grapplingu przy PZZ

karolinatiger

za : www.zapasy.org.pl

W miniony weekend w Warszawie doszło do pierwszych historycznych Mistrzostw Polski w grapplingu pod egidą PZZ. Na zdjęciach Karolina Zawodnik (Berserker’s Team Szczecin) i Grzegorz Szatkowski (Zieloni Stargard Szczeciński) – oboje należeli do najlepszych zawodników mistrzostw, obok Piotra Bagińskiego, który został zgłoszony na trenera kadry narodowej w grapplingu.

Piotr Bagiński jest jeszcze zawodnikiem, trenerem, sędzią oraz prezesem klubu Berserker’s Team Szczecin. Cieszy się dużym autorytetem wśród grapplerów. W I MP wystartowało w formule GI 55 zawodników i zawodniczek z 9 klubów. W formule No Gi 76 zawodników i zawodniczek z 13 klubów.

Należy nadmienić, że oprócz K. Zawonik i G. Szatkowskiego na grudniowe MŚ w grapplingu do USA wyjeżdżają także Maciej Kałuszewski i Stefan Osiński. W czasie MP w grapplingu powołana została Komisja Grapplingu przy Zarządzie PZZ. Na czele komisji stanął Grzegorz Brudziński. Skład w załączeniu. Komisja, jej regulamin, trener kadry narodowej oraz kadra narodowa zostanie zatwierdzona na posiedzeniu Zarządu PZZ w Poznaniu. Nadmieńmy, że w dniach 22-26.09.2010 r. w Gorlicach odbędą się Mistrzostwa Europy w grapplingu!

Powolanie Komisji Grapplingu przy PZZ 2009

Przepisy grappling 2009 stan na 1.12.2009 aktualne po korektach FILA

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także