Renan Borges dla graciemag

renan w niebieskim gi
renan w niebieskim gi

Czarny pas z Brazylian Top Team Boston zajął 2 miejsce na Mistrzostwach Europy w wadze piórkowej, przegrywając tylko z Rafaelem Mendesem. W 23 roku życia rozpoczął treningi w 2002 roku w Corumba, Mato Grosso do Sul. Jego mistrzami byli Dr. Manuel Joao i Taedes Mendonca. W 2007 przeniósł się do Bostonu jako brązowy pas, by zostać promowanym na czarny przez Joao Amaral i Daniela Gazone w tym samym roku.

Jak wyglądały Twoje przygotowania do ME ?

Do Mistrzostw trenowałem kilka miesięcy. Zwracałem uwagę nie tylko na trening na macie ale także trening fizyczny. Chciałem zbudować siłę i wytrzymałość. Gratulacje dla zespołou BTT w Bostonie za wykonaną pracę. Trenowałem również z czarnymi pasami innych akademii jak Abmar Barbosa i Brian Caldwell. Na tydzień przed turniejem przestałem trenować by moje ciało odpoczęło i nabrało energii. Podczas walk na zawodach czułem się bardzo dobrze.

Co sądzisz o swoim przeciwniku Rafaelu Mendesie ?

Rafael jest jednym z największych wyzwań w wadze piórkowej, ale nigdy nie powinniśmy nikogo lekceważyć. Do tej walki podszedłem bardzo skoncentrowany. To była trudna walka, chciałem wykonać swoją grę, szukałem sweepa cały czas.

Czy zamierzasz wystartować na Mistrzostwach Świata ? Jakie mogą być różnice podczas tych zawodów ?

Tak, ale moim celem są Pan American. Myślę, że różnicą jest to iż zawody będą bardziej konkurencyjne i przyciągnie większą uwagę najlepszych zawodników.

Jak się pracuje w BTT ?

Ciężko trenujemy i mam tutaj dużo sparing partnerów dla mnie. Praca, którą wykonujemy jest bardzo ważna dla mnie i dla moich uczniów byśmy się mogli rozwijać

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także