Sarah Galvao promowana na purpurowy pas BJJ po WORLDS 2023

Foto: https://www.instagram.com/sarah_galvao1/

Sarah Galvao to oczywiście córka jednego z najlepszych zawodników i trenerów BJJ – Andre Galvao. Młoda gwiazda w dominującym stylu wygrała kolejny wielki turniej i dołożyła jeszcze złoty medal w kategorii Absoluto, po czym została nominowana na purpurowy pas BJJ przez swojego ojca!

Sarah była obecna na wszystkich ważnych turniejach IBJJF w tym roku. Córka legendarnego Brazylijczyka to wielki talent. W tym roku, wygrała podwójne złoto na Mistrzostwach Europy w Paryżu. „Double Gold” zdobyła równiez na Mistrzostwach PAN. Jeszcze przed Mundialem 2023 pojechała do Sao Paulo, gdzie na Mistrzostwach Brazylii zdobyła złoty medal w swojej kategorii wagowej i był to trzeci złoty medal z Brasileiro dla młodej Galvao. 

Na tegoroczych WORLDSACH Sarah Galvao wygrała swoją kategorię wagową, a także kategorię OPEN. Chwilę po odebraniu drugiego medalu, Andre Galvao promował swoją córkę i podopieczną na purpurowy pas BJJ. Sarah zdobyła 7 medalów na 8 możliwych na tegorocznych turniejach Grand Slam IBJJF.

Wiele osób chciałoby zobaczyć pojedynek Sarah Galvao z Heleną Crevar, czyli świetną zawodniczką, która w ostatnim czasie przeniosła się pod skrzydła Danahera. Helena zdobyła również dwa złote medale na tegorocznych WORLDSACH. Trzeba przyznać, że taki pojedynek utalentowanych nastolatek byłby świetnym pojedynkiem. Helena udowodniła, że w kimonie radzi sobie równie dobrze, jak bez niego.

Która zawodniczka wygrałaby w takim pojedynku?

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także