Słynny szef kuchni, Anthony Bourdain, wygrywa złoto na New York Open

Anthony Bourdain jest słynnym szefem kuchni, autorem wielu kulinarnych bestsellerów, a także celebrytą znanym za oceanem z bycia jurorem w programach kulinarnych. Jest także, o czym często nie wie szersza publiczność, niebieskim pasem BJJ, trenującym w Renzo Gracie Academy.

W ubiegły weekend, Bourdain zaliczył swój debiut na zawodach i w konsekwencji wygrał złoty medal w kategorii średniej Masters 5 niebieskich pasów, podczas IBJJF New York Spring Open.

59-letni Bourdain rozpoczął swoje treningi w Renzo Gracie Academy po tym, jak ośmieliła go do tego Jego żona Ottavia, która aktualnie posiada purpurowy pas. Pomimo, że słynny kucharz nigdy nie był zainteresowany fitnessem i znany był z zamiłowania do papierosów i innych używek, szybko wpadł w obsesję na punkcie BJJ. Jego zainteresowanie BJJ pomogło mu w rzuceniu palenia i zrzuceniu prawie 15 kg.

Od tego czasu Bourdain regularnie odwiedzał wiele topowych gymów, zarówno na otwartych treningach, jak i korzystając z lekcji prywatnych. Ciężka praca i poświęcenie zostało docenione w sierpniu 2015, kiedy to został nominowany na niebieski pas z rąk Igora Gracie.

Poniżej prezentujemy wideo, będące zapisem jednej z walk słynnego szefa kuchni:

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także