Sweep z półgardy do zajścia za plecy od Lucasa Leite

Lucas Leite jest jedynym z największych specjalistów od półgardy na świecie. Niejednokrotnie udowadniał swoją wartość z tej pozycji na największych światowych imprezach. Poniżej prezentujemy wideo, na którym zawodnik Checkmatu pokazuje sweep z półgardy zakończony zajściem za plecy:

Technika: kontra na berimbolo od Erbertha Santosa

Jeden z najmocniejszych zawodników kategorii ciężkich na świecie, zwycięzca kategorii -94kg na tegorocznym World Pro, czyli Erberth Santos, prezentuje swój pomysł na obronę i jednocześnie kontrę na berimbolo:

Technika: leg drag do zajścia za plecy od Cobrinhy

Reprezentant Alliance BJJ, czterokrotny Mistrz Świata IBJJF, Charles Rubens Cobrinha, prezentuje przejście gardy z wykorzystaniem leg draga, zakończone zajściem za plecy: https://youtu.be/WYSNkJpLV74

Technika: przejście x-gardy do zajścia za plecy od Luiza Panzy

Luiz Panza to jeden z czołowych zawodników kategorii ciężkich, znany szczególnie ze swoich zabójczych dźwigni na nogi z pozycji 50/50. Zawodnik Checkmatu nie ogranicza się jednak jedynie do atakowania nóg i prezentuje bogaty wachlarz technik także z innych pozycji. Poniżej prezentujemy wideo, na którym demonstruje zajście za plecy, z pozycji x-gardy z góry: