Gui Mendes objaśnia koncepcje punktowania w walce [Video]

W dzisiejszym video z techniką zapraszamy do obejrzenia nowego filmu od braci Mendes. Tym razem Gui Mendes objaśnia w jaki sposób strategicznie nabijać punktację w walce, a do tego dorzuca ciekawą opcję sweepa z de la rivy. Nie od dziś wiadomo, że niektóre walki Gui kończyły się naprawdę srogą punktacją na tablicy, a wszystko to […]

Rafa Mendes objaśnia balachę z De La Rivy [Video]

W dzisiejszym video z techiką kolejny sztosik od braci Mendes. Tym razem na warsztat idzie dźwignia na łokieć, którą możemy złapać pracując popularną de la rivą. Rafa Mendes jak zwykle zadbał o objaśnienie wszystkich detali, począwszy od wychylenia przeciwnika do poprawnego wykończenia dźwigni. Sprawdźcie to i przedrilujcie już dziś !

Marek Pietrzak pokazuje opcje po wciąganiu do DLR [Video]

Zapraszamy do obejrzenia technik od Marka Pietrzaka, trenera białostockiego Rosomaka. W tym odcinku możemy zobaczyć jak poprawnie wykonać sweepa przez głowę z de la rivy oraz jak przyatakować przeciwnika balachą z tej pozycji.  

Wideo: 5 podstawowych sweepów z de la rivy

Teco Shinzato jest instruktorem BJJ w Evolve Mixed Martial Arts w Singapurze. Poniżej zamieszczamy filmik, na którym prezentuje 5 podstawowych sweepów z gardy de la riva:

Sweep z De La Rivy od Cobrinhy

Jedne z bardziej fundamentalnych przetoczeń z gardy De La Riva, poprzez gardę siedzącą. Prezentuje czterokrotny Mistrz Świata BJJ – Rubens Charles Cobrinha.