Marek Pietrzak pokazuje opcje po wciąganiu do DLR [Video]

Zapraszamy do obejrzenia technik od Marka Pietrzaka, trenera białostockiego Rosomaka. W tym odcinku możemy zobaczyć jak poprawnie wykonać sweepa przez głowę z de la rivy oraz jak przyatakować przeciwnika balachą z tej pozycji.  

Technika: sweep z x-gardy od Kennedy’ego Maciela

Kennedy Maciel to syn jednego z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie Charlesa Rubensa Cobrinhy, który wygrał w tym roku Mistrzostwo Świata w swojej kategorii wagowej w dywizji purpurowych pasów. Poniżej prezentuje On sweep z x-gardy zakończony przejściem do pozycji bocznej:

Sweep z półgardy do zajścia za plecy od Lucasa Leite

Lucas Leite jest jedynym z największych specjalistów od półgardy na świecie. Niejednokrotnie udowadniał swoją wartość z tej pozycji na największych światowych imprezach. Poniżej prezentujemy wideo, na którym zawodnik Checkmatu pokazuje sweep z półgardy zakończony zajściem za plecy:

Technika: sweep z gardy Single X od Felipe Peny

Mistrz Europy 2016 z kategorii Absoluto, reprezentant Gracie Barra, Felipe Pena pokazuje jeden ze swoich najbardziej skutecznych sweepów, z ulubionej swojej pozycji, czyli gardy Single X:

Technika: Scissor Sweep od Kurta Osiandera

Scissor Sweep jest jednym z najbardziej podstawowych przetoczeń w BJJ, a także techniką, którą uczy się adeptów tej sztuki w pierwszej kolejności. Powszechnie uznany za technikę dla początkujących, może być skutecznie egzekwowany także na wyższym poziomie, kiedy dopracowany jest do perfekcji. Sprawdźcie, jakie spojrzenie na tą technikę ma Kurt Osiander:

Wideo: Tarsis Humphreys – sweep z lasso

Reprezentant Alliance, Tarsis Humphreys prezentuje sweep z gardy pajęczej z wykorzystaniem lassa. Materiał nagrany podczas pobytu Humphreysa w University of Jiu Jitsu, czyli szkole Braci Ribeiro:

Cobrinha: sweep z gardy siedzącej pod No Gi

Jeden z liderów Alliance BJJ, czterokrotny Mistrz Świata IBJJF i legenda BJJ, Charles Rubens Cobrinha, prezentuje sweep z gardy siedzącej pod No Gi, a także drill pod odzyskiwanie gardy z dołu: