Tainan Dalpra wystąpi na ADCC 2024?

Foto: https://www.instagram.com/tainandalpra/

Jeden z najlepszych kimoniarzy ostatnich lat ściągnie kimono! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Tainan Dalpra zawalczy na MŚ ADCC 2024. Rozmowy pomiędzy zawodnikiem Art of Jiu Jitsu, a szefem ADCC są bardzo zaawansowane.

Już za niecałe dwa miesiące ruszają pierwsze trialsy do MŚ ADCC 2024. Jako pierwsi bilet będą mogli wygrać zawodnicy z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Trialsy odbędą się 16 września 2023 roku w Warszawie. Istnieją dwie możliwości zawalczenia na tym prestiżowym turnieju: wygranie trialsów lub otrzymanie zaproszenia od federacji.

Zasady otrzymania zaproszenia od federacji ADCC nie są do końca znane, lecz … Mo Jassim odkrył karty na ostatnim live na Instagramie, gdy jeden z fanów zadał pytanie o kryteria podczas wysyłania zaproszeń na MŚ ADCC. 

Główny organizator ADCC potwierdził, że zaproszenia otrzymają zawodnicy, którzy na ostatnich ADCC stawali na podium. Możemy być pewni, że nie zabraknie Gordona Ryana, Kaynana Duarte, Giancarlo Bodoniego, Kade’a Ruotolo, Diogo Reisa, ale także tych którzy otarli się o złoty medal, jak Craig Jones, Mica Galvao czy Nicky Rod.

Kolejnym kryterium jest sprowadzenie bardzo utalentowanych zawodników, którzy zdobywają złote medale także w kimonach. Tu pojawiło się nazwisko fenomenalnego zawodnika – Tainan Dalpra. Mo potwierdził, że są prowadzone bardzo zaawansowane rozmowy co do startu 2-krotnego mistrza świata IBJJF na ADCC.

My jesteśmy na tak! Podopieczny braci Mendes, miał serię 60 wygranych z rzędu na zawodach IBJJF, jako czarny pas. Wtedy doszło do spektakularnego finału na MŚ IBJJF 2023, gdzie Tainan przegrał z Jansenem Gomesem w finale. 

Pamiętajmy, że rok temu taką samą drogę przeszedł Nicholas Meregali. Brazylijczyk zdobył srebrny medal w OPEN i brązowy w swojej dywizji. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji ze strony Tainana Dalpry!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także