Tommy Langaker wraca do oktagonu ONE

Foto: https://www.instagram.com/langakerbjj/

Tommy Langaker powraca do oktagonu federacji ONE. Norweg zawalczy na gali ONE Fight Night 24 lutego 2023 roku. Jego przeciwnikiem będzie uzdolniony zawodnik sambo Uali Kurzhev.

Tommy Langaker wystąpi po raz drugi w federacji ONE. Doświadczony kimoniarz w ostatnim czasie porzucił Gi na pewien czas i postawił na starty w formule No-Gi. Wygrał europejskie trialsy ADCC, gdzie w finale poddał Mateusza Szczecińskiego. Tommy swoją pierwszą walkę w ONE zawalczył z Renato Canuto. Świetny pojedynek zakończył się zwycięstwem Norwega i pokaźnym bonusem pieniężnym! Walka była naprawdę świetną wizytówką BJJ.

Przeciwnikiem złotego medalisty europejskich trialsów ADCC 2022 będzie Uali Kurzhev. Rosjanin to światowej klasy zawodnik sambo. Na swoim koncie ma 4 złote medale z Mistrzostw Świata, a także jest czterokrotnym mistrzem Rosji. Uali walczył już na gali ONE, nawet w walce o pas, lecz musiał uznać wyższość Kade’a Ruotolo.

Jeśli Norweg zwycięży w tym pojedynku, może otrzymać szansę walki o pas z Ruotolo. Byłaby to naprawdę niesamowita bitwa!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także