UAEJJF World Pro 2016 największymi zawodami BJJ w historii!

Tegoroczne finały UAEJJF World Pro będą największym turniejem BJJ w hsitorii, z ponad 5000 zawodnikami z około 100 krajów świata, a sam turniej potrwa aż 10 dni. Tym samym World Pro pobiło rekord Mistrzostw Europy IBJJF, które przyciągnęły 3517 zawodników.

Rekordowa będzie także pula nagród pieniężnych, gdyż pomiędzy poszczególnymi kategoriami, rozdysponowane zostanie, niewyobrażalne jak na realia BJJ, 630 tysięcy dolarów.

Jest to już ósma edycja tego turnieju, a samo Jiu Jitsu stało się niezwykle popularne w Abu Dhabi, gdzie corocznie odbywa się ten event.

Swoje umiejętności zaprezentują największe gwiazdy światowego BJJ, takie jak m. in. powracający po ciężkiej kontuzji Marcus Almeida Buchecha, Leandro Lo, Andre Galvao, czy aktualny Mistrz Świata IBJJF Bernardo Faria. Na turnieju wystąpią także Polacy, m. in. czołowe polskie czarne pasy Karol Dzieniszewski i Maksymilian Wiśniewski, czy jeden z najmocniejszych brązowych pasów na świecie Adam Wardziński.

Wśród nieobecnych należy wymienić Rodofo Vieirę, który skupił się na przygotowaniach do swojego debiutu w MMA, a także Gabi Garcię, która również poświęciła się przygotowaniom do występów w mieszanych sztukach walki.

Źródło: BJJ Eastern Europe

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także