Wikłacz vs Przybysz 4 – hitowa walka na gali KSW 86 we Wrocławiu

Foto: https://www.instagram.com/przybysz.sebastian/

Czwarta walka pomiędzy dwoma najlepszymi polskimi zawodnikami wagi koguciej stała się faktem. Jakub Wikłacz w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego zawalczy z byłym mistrzem KSW Sebastianem Przybyszem. Gala odbędzie się 16 września 2023 roku we Wrocławiu.

Czwarta odsłona Wikłacz vs Przybysz wisiała w powietrzu. Na przeszkodzie mógł stanąć fakt, że Sebastian Przybysz walczył na gali KSW 84 w połowie lipca. Sebić wejdzie do klatki zaledwie po 2 miesiącach, aby zawalczyć po raz kolejny z Kubą Wikłaczem. 

Bilans walk jest korzystny dla zawodnika Czerwonego Smoka Poznań. Wikłacz wygrywał 2 razy przez decyzję, a Przybysz 1 raz przez TKO. Ich ostatnia walka to co-main event gali XTB KSW 77 (17.12.2022). Na szali było mistrzostwo dywizji koguciej. Po 5 rundach bardzo wyrównanej walki, Jakub Wikłacz został nowym mistrzem po niejednogłośnej decyzji sędziów.

Od tego czasu, Jakub Wikłacz nie pojawił się w oktagonie ani razu. Wikłacz miał stanąć do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego na gali XTB KSW 83: Colosseum 2, lecz najpierw z walki wypadł Żuriko Jojua, a chwilę przed walką wypadł również Werlleson Martins.

W tym czasie, Sebastian Przybysz był bardzo aktywny. Zawalczył na galach KSW 82 i KSW 84 i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Zawodnik Mighty Bulls Gdynia, dwukrotnie zwyciężał przed czasem: z Filipem Mackiem (przez TKO) i z Islamem Djabrailovem (przez duszenie gilotynowe).

Jakub Wikłacz (14-3-1) vs Sebastian Przybysz (12-3) – KSW 86 | Wrocław | 16.09.2023

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także