Zwyczajny dzień Mistrza Świata, czyli jak trenuje Mahamed Aly?

Niedawno publikowaliśmy wideo (tutaj), będące zapisem typowej soboty w wykonaniu Mahameda Aly, czyli aktualnego, podwójnego Mistrza Świata IBJJF brązowych pasów. Będący niespełna rok w królewskiej kategorii, czyli czarnych pasów Aly, już zaznaczył swoje aspiracje do namieszania w światowej czołówce. Zdążył już m. in. zgarnąć srebro i brąz na Mistrzostwach Świata No Gi. Poniżej prezentujemy Jego tygodniowy plan treningowy, a także harmonogram zajęć poza matą:

 Mój harmonogram od poniedziałku do piątku wygląda następująco:

8.30 – budzę się i organizuję wszystko na poranny trening: kimono, ubrania, buty zapaśnicze i suplementy;

9.30 – Mój przyjaciel przyjeżdża po mnie i jedziemy do akademii. Wciąż nie mam samochodu;

10.00 – Zaczyna się trening. Generalnie w poniedziałek, środę i piątek, ćwiczę od 10.30 do 11.30. We wtorki i czwartki ćwiczę albo się rozciągam. Jeżeli czuję się dobrze, to ćwiczę. Kiedy jestem naprawdę zmęczony, to się rozciągam;

11.30 – Trening Jiu Jitsu do 13.30;

Pomiędzy 13.30 a 20.30, zazwyczaj robię to co robić muszę: jem, odpoczywam, znowu jem, robię pranie, opiekuję się psami, czytam… Nie lubię spać dłużej niż godzinę po południu.

20.30 – Trenuję Jiu Jitsu każdego wieczora, aż do 22.30. Czasami, kiedy trening się kończy, trenuję uchwyty do 23.00 – ale tylko, kiedy jestem w dobrym nastroju.

W soboty zazwyczaj robimy trzy godziny drilli. Jeżeli jesteśmy naprawdę zmęczeni, robimy sobie sobotę i niedzielę wolne.

Źródło: FloGrappling

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także