Technika: sweep z x-gardy od Kennedy’ego Maciela

Kennedy Maciel to syn jednego z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie Charlesa Rubensa Cobrinhy, który wygrał w tym roku Mistrzostwo Świata w swojej kategorii wagowej w dywizji purpurowych pasów. Poniżej prezentuje On sweep z x-gardy zakończony przejściem do pozycji bocznej:

Technika: przejście x-gardy do zajścia za plecy od Luiza Panzy

Luiz Panza to jeden z czołowych zawodników kategorii ciężkich, znany szczególnie ze swoich zabójczych dźwigni na nogi z pozycji 50/50. Zawodnik Checkmatu nie ogranicza się jednak jedynie do atakowania nóg i prezentuje bogaty wachlarz technik także z innych pozycji. Poniżej prezentujemy wideo, na którym demonstruje zajście za plecy, z pozycji x-gardy z góry:

Wideo: 3 sposoby na przejście x-gardy

Teco Shinzato jest instruktorem BJJ w Evolve Mixed Martial Arts w Singapurze. Poniżej prezentuje 3 sposoby, na przejście, jednej z najbardziej niewygodnych dla zawodnika z góry pozycji, czyli x-gardy:

Technika BJJ: Marcelo Garcia – zajście za plecy z x-gardy

Legenda BJJ, pięciokrotny Mistrz Świata i czterokrotny Mistrz ADCC, Marcelo Garcia, prezentuje zajście za plecy z x-gardy. Marcelo poza tym, że jest spełniony jak zawodnik, rozwija swoją akademię i może się już pochwalić wieloma sukcesami szkoleniowymi.