W myśl zasady, że najlepiej się podnosi swoje umiejętności trenując z zawodnikami z innych akademii Marcin Bandel postanowił wyruszyć z Drysdale Jiu Jitsu Łódź w kierunku Bałtyku. Zeszłoroczny Mistrz Polski w kategorii purpurowych pasów wykorzystując święta wielkanocne zatrzymał się na chwilę w Szczecinie by odwiedzić – Berserker’s Team oraz Linke Gold Team. Na zakończenie swojej podróży zakotwiczył w Gdyni u Zbigniewa Tyszki.
O treningach w Berserkers Team, Linke Gold Team oraz Piranha Gdynia
W każdym z tych 3 klubów zostałem przyjęty i czułem się bardzo dobrze. Wszystkie te teamy na arenie polskiej i za granica prezentują się bardzo dobrze wiec jak wszystkim zapewne wiadomo poziom jest także bardzo wysoki. W końcu trenują tam czołowi zawodnicy.
Szczęśliwie dla mnie złożyło się tak ze moglem być na treningu w Gold Teamie, u Berserkersow oraz parę dni u mojego kolegi Zybiego. Na początek Berserkersi, na wstępie widać, że trenują tam prawdziwi wojownicy którzy nie pękają cięższych warunków 🙂 ujrzałem bunkier, na szczęście stal przed nim Police man który mnie dalej zaprowadził (sam bym nie trafił chyba 😉 )sama mata w środku fajna, chociaż brakowało mi po paru kulankach już tlenu, musiałem zaciskać żeby i trenować dalej. Dużo ludzi na treningach i ciężka zdyscyplinowana praca od początku do samego końca treningu.
Jeżeli chodzi o Gold Team miałem już okazje być tam po tym jak wracałem z Ragnaroka. Tym razem nie było braci Linke ani Tygrysa którzy sś w USA. Jednak mogę swoje spostrzeżenia oprzeć na wcześniejszy pobycie (pomimo iż na tym również było z kim posparowac). Ku mojemu zaskoczeniu zostałem tam bardzo dobrze przyjęty. Na trening przyjechałem z Tygrysem. Gold Team robi wrażenie… 2 piękne maty, ładnie pomalowane ściany z wizerunkami trenerów, ogólnie warunki bardzo dobre. Bardzo rodzinna atmosfera i także spora dyscyplina.
Jeżeli chodzi o Piranie to już byłem tam któryś raz 🙂 jesteśmy filiami DJJ, ja z Lodzi a Piranie z Gdyni. Zbyszek robi kawal dobrej roboty, klub się ciągle rozwija co widać po osiągnięciach zawodników i poziomie. Sala duża, frekwencja na treningu także dopisuje. Mam tam dobrych kolegów wiec czułem się jak u siebie w Lodzi 😉
Czy coś go zaskoczyło w którymś z tych klubów?
Zaskoczyło mnie na pewno to, że w Szczecinie który jest mniejszy od Łodzi trenuje tylu ludzi. Naprawdę w obu klubach pełne maty trenujących z wielka zajawka. Dużo grup, treningi od rana do wieczora. W Gdyni tez wiele ludzi. Mam nadzieje, że w Łodzi kiedyś będzie podobnie jak w Szczecinie i Gdyni.
O metodach treningowych Bagiego, Manola i Zybiego
Każdy z nich ma inne, myślę , że wszystkie dobre, Bagi dowodzi twarda ręka, Mariusz bardziej jak ojciec a Zybi jest jakby połączeniem.
Na co jest kładziony największy nacisk w tych klubach?
We wszystkich klubach na pewno przygotowanie fizyczne, dużo sparingów mało odpoczynku… jednym słowem hard core 🙂
W którym klubie były najcięższe treningi?
W każdym było inaczej ale w każdym ciężko, największy zajazd trafiłem u Bagiego dlatego, że to był ich ostatni ciężki przed MP ADCC ale z Gold Teamu tez wychodziłem ledwo żywy a Piranie przez 3 dni mnie wykańczały 😉
O treningach w Gold Teamie i Berserkers Team
Wiedziałem, że trenują ciężko ale nie spodziewałem się ze Az tak i ze tyle ludzi jest w stanie przychodzić tam i to wytrzymywać. Dzięki tak ciężkiej pracy robią dobre wyniki.
O atmosferze na treningach
Ciężko mi się wypowiedzieć jak jest tam na co dzień, podczas mojej wizyty we wszystkich atmosfera bardzo mi się podobała, pełen profesjonalizm ale też w porządku ludzie
Jakie korzyści wyciągnął z wizyty w tych klubach?
Na pewno parę rzeczy podłapałem z każdego klubu ( i pokażę je głównemu trenerowi Czaczy i kumplowi z którym czasem prowadzę treningi Lepkowi ), od Bagiego sposób przygotowania się do startów, od Linkow to, że muszę zdecydowanie wzmocnić uchwyt (myślałem, że moje Gi nie wytrzyma tego jak mnie łapali ) a od Zybiego urywanie nóg (łapie je ze wszystkiego, aż czułem się momentami bezradny) 🙂
Jestem bardzo wdzięczny, że moglem potrenować w tych klubach, z tak dobrymi zawodnikami i trenerami. Dzięki za dobre treningi i fajną atmosferę :)




