
Potrójny mistrz świata BJJ Vitor ” Shaolin ” Ribeiro udanie powrócił do rywalizacji zdobywając złoty medal w kategorii lekkiej na Worldsach Masters & Senior, które odbyły się w Kalifornii. Brazylijczyk uważa, że na przestrzeni lat jiu jitsu mało się zmieniło.
W pierwszej walce byłem bardzo sztywny i nie mogłem zawalczyć tak jak zawsze. W półfinale już było wszystko dobrze i od początku narzuciłem swój styl walki. W finale mój rywal Marcos „Yemaso” Torregrosa okazał się dobrym zawodnikiem, który świetnie walczy otwartą gardą. Muszę powiedzieć, że potrzebuję więcej czasu aby przyzwyczaić się do walk sześciominutowych w mastersach.
Według mnie za moich czasów, kiedy rywalizowałem na turniejach i obecnie jiu jitsu się nie zmieniło. Jedyna różnica jest taka, że zawodnicy są znacznie lepiej przygotowani fizycznie.



