Angela Lee-20letnia mistrzyni One Championship, która spełnia swoje marzenia.

Angela Lee-20letnia mistrzyni One Championship, która spełnia swoje marzenia.

Ma zaledwie 20 lat, a na koncie już 7 zawodowych walk w MMA, jest niepokonaną mistrzynią ONE Championship. Za sobą pierwszą obronę pasa i nominację do walki roku w 2016.

Listę dokonań dopełnia fakt, że w maju będzie w głównej rozpisce gali ONE Championship 55 w Singapurze, a wszystko to zaledwie 2 lata po zawodowym debiucie w MMA.

,,Gdziekolwiek Angela nie pojechałaby w Azji, ciągle zaskakuje mnie fakt jak wielu ma fanów.”-mówi Victor Cui podczas media call przed zbliżającą się galą

Jednak dla młodej mistrzyni jej popularność jest wciąż czymś niepojętym:

,,To trochę szalone. Przyciągam sporo uwagi ze strony mediów. Chyba nigdy się do tego nie przyzwyczaję. To całe doświadczenie, jakie teraz zdobywam jest wspaniałe. Jestem bardzo szczęśliwa,że jestem tu gdzie jestem, że mam dookoła świata tylu fanów, którzy mnie wspierają i chcą oglądać moje walki. Koniec końców jestem po prostu wdzięczna za wszystko, co się wydarzyło. Czuję, że jestem tą samą dziewczyną. Zwykłym dwudziestoletnim dzieciakiem, który spełnia swoje marzenia. To cudowne i uwielbiam tę podróż, którą teraz odbywam.”

Podróż będzie miała kontynuację 26 maja, kiedy Lee(7-0) zawalczy z Brazylijką Istelą Nunes(5-0) zaledwie dwa miesiące po pierwszej obronie pasa. 11 marca podczas gali ONE Championship 53 zdominowała Jenny Huang by w 3 rundzie zakończyć walkę przez TKO.  Pas kategorii atomowej Lee zdobyła na ONE FC 42 z Mei Yamaguchi. Walka ta została okrzyknięta walką miesiąca w portalu mmajunkie.

Nunes dodała ostatnio do swojego rekordu większościową wygraną nad Yamaguchi. Co dało jej nieskalany rekord i spore zaplecze w Muay Thai. Lee uważa walkę z Nunes za jedną z najcięższych w jej karierze, ale się nie przejmuje:

,,Myślę, że takie zestawienie jest bardzo dobre dla mnie. Obie walczymy dynamicznie i fani będą chcieli to zobaczyć. Nunes jest świetną strikerką, dwukrotną mistrzynią świata w Muay Thai, ale ja jestem bardziej wszechstronna. Gdziekolwiek walka by się nie toczyła, czy to w stójce, czy na macie będę czuć się dobrze. Jestem ekstremalnie pewna siebie w każdej płaszczyźnie.”

Urodzona na Hawajach, ale z korzeniami w Singapurze(stamtąd pochodzi jej ojciec), Lee cieszy się z możliwości walki na własnym podwórku:

,,To nieprawdopodobne jak szybko potoczyła się moja kariera. Zaledwie 2 lata temu zadebiutowałam w ONE Championschip, to szalona podróż. Walczenie w Singapurze zawsze jest szczególne. Mam wsparcie od całej rodziny, fanów. Marzyłam żeby zostać najmłodszą mistrzynią MMA, ale to dopiero początek. Jestem młoda, zmotywowana i zdeterminowana, dopiero się rozkręcam.”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także