Karol Matuszczak w wywiadzie dla Polskiej Akademii Krav Maga opowiada o początkach brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce, pierwszych turniejach oraz braku wspierania dyscypliny ze strony ministerstwa. Główny trener Strefy Walki Poznań uznawany jest za prekursora brazylijskiego jiu-jitsu w naszym kraju, na pierwsze treningi i seminaria do Poznania jeździli m.in Piotr Bagiński, Mariusz Linke czy Przemo Gnat.



