Darragh O’Conaill z upragnionym tytułem Mistrza Europy IBJJF

Podczas ubiegłych Mistrzostw Europy NO-GI w Rzymie w dywizji czarnych pasów adult rywalizował Darragh O’Conaill. Czarny pas pod braćmi Ribeiro, założyciel East Coast Jiu Jitsu wygrał kategorię średnią stając się przy tym pierwszym irlandczykiem, któremu udało się wywalczyć tytuł mistrzowski w tej prestiżowej dywizji.

Darragh stoczył trzy ciężkie walki, z których dwie udało mu się skończyć szybkim poddaniem. Zarówno w pierwszej jak i w finałowej walce O’Conaill poddał swoich przeciwników duszeniem darce w niecałą minutę. Walka półfinałowa to pojedynek z Eduardo „Teta” Rios’em który Darragh wygrał na punkty. W jednym z wywiadów po walce powiedział, że było to ich trzecie spotkanie, które wreszcie udało mu się wygrać, gdyż wcześniej dwukrotnie to Rios był górą.

„Tytuł Mistrza Europy był moim celem odkąd dostałem czarny pas(…)Pierwszy turniej w 2015 przegrałem właśnie z Eduardo, w 2016 nie walczyłem, gdyż w ten sam dzień odbywał się Polaris, a w ubiegłym roku przegrałem finał z Isaque Bahiense. Wygrana po tylu latach prób smakuje najlepiej, zwłaszcza kiedy wygrywasz z kimś kto wcześniej dwukrotnie krzyżował Twoje plany”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także