Dlaczego warto wystartować na Mistrzostwach Europy ACB w Warszawie?

Zostało niespełna kilka dni do dużego eventu organizacji ACB w Warszawie. Będzie to pierwsza edycja imprezy z cyklu European Open w historii organizacji i przy okazji odbędzie się w stolicy. W porównaniu do imprez organizacji IBJJF, która także co roku odpala Poznań Open, tutaj gra toczy się o wiele większą stawkę. Oczywiście mowa o wygranych pieniężnych na każdym poziomie zaawansowania. Oto jeszcze kilka powodów dla których warto wystartować na Mistrzostwach Europy ACB w Warszawie:

  • Możliwość rywalizacji z zawodnikami zza granicy – większość turniejów, które umożliwiają sprawdzenie się z zagranicznymi zawodnikami odbywa się oczywiście poza granicami kraju. Pamiętajcie, że jesteśmy przyzwyczajeni do walk na swoim podwórku, a nic tak bardzo nie rozwija niż możliwość testowania swojej gry na zawodnikach, którzy nie mają o nas pojęcia. Start na imprezie ACB jest najlepszą opcją, aby właśnie stawić czoła zawodnikom zza granicy.
  • Pewna inwestycja opłaty startowej – wciąż są kategorie wagowe w których zapisało się tylko dwóch zawodników. W takiej sytuacji wydaje się oczywistym, że zainwestowane startowe zwraca się ze sporą nadwyżką. Nawet w sytuacji niepowodzenia, którego Wam oczywiście nie życzymy 🙂  Sprawdźcie najniższe kategorie wagowe w danej dywizji i dokładnie prześledźcie całe listy startowe.
  • Opcja kwalifikacji na Mistrzostwa Świata w Rosji – tutaj sprawa tyczy się brązowych oraz czarnych pasów. W tym roku odbędą się także pierwsze Mistrzostwa Świata ACB w Rosji. Wygrywając kategorie automatycznie zapewniacie sobie miejsce na tym evencie. Oprócz tego jesteście bogatsi o kilka tysięcy pln. Brzmi naprawdę dobrze!
  • Wynagrodzenie za ciężkie treningi – i jeszcze raz o tej jakże oczywistej kwestii. Przez lata byliśmy przyzwyczajeni do startów w których wygrana dawała ładny medal, nagrody rzeczowe oraz prestiż. Rzeczywistość jednak jest taka, że czas i pieniądze włożone w przygotowania do zawodów to raczej finansowo nieopłacalny biznes. Oczywiście, że „pieniądze to nie wszystko” aczkolwiek za każdą włożoną pracę i wysiłek należy się zapłata. Tym bardziej w tak ciężkim kawałku chleba jak treningi zawodnicze. ACB daje Wam tą możliwość, więc warto z tego skorzystać, aby organizacja wracała do Polski z tym eventem co roku.

Organizatorzy przedłużyli rejestrację na turniej nawet do dnia startu. Jeżeli jeszcze nie możecie się zdecydować, możecie równie dobrze przyjść i zapłacić przed ważeniem. Pamiętajcie, że białe, niebieskie i purpurowe pasy mogą ważyć się już w piątek 16.03, natomiast brązy i czarne dzień później. Zapisy trwają na stronie organizacji. Dozobaczenia w Warszawie!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także