Joanna Jędrzejczyk na obozie teamu Ladies Fight Night!

Joanna Jędrzejczyk na obozie teamu Ladies Fight Night!

W dniach 15-18 czerwca, w łódzkim klubie Fight Club odbędzie się obóz sparingowy teamu Ladies Fight Night. Obóz zoorganizowany jest przed kolejną, szóstą już edycją organizacji dedykowanej tylko dla kobiet.

Ladies Fight Night 6 ,,Ira”, co z łaciny oznacza gniew, odbędzie się w sierpniu nad polskim morzem. Obóz przygotowawczy będzie dla zawodniczek LFNu wyjątkowy, treningi poprowadzi sama mistrzyni świata wagi słomkowej, Joanna Jędrzejczyk. Więcej o współpracy z JJ mówi prezes organizacji Łukasz Chmal:

JJCamp i współpraca z Asią to konsekwentne dążenie do zapewnienia naszym zawodniczkom tego co najlepsze. Cieszymy się, że dziewczyny z LFN Team będą mogły wymienić doświadczenia sportowe z najlepszą zawodniczką MMA na świecie. – mówi Łukasz Chmal, prezes organizacji Ladies Fight Night. – Zaplanowaliśmy cztery wspólne sesje treningowe, dwie w piątek i kolejne w sobotę. Wierzymy, że zaowocuje to jeszcze wyższym poziomem sportowym naszych gal i świetnymi walkami dziewczyn w klatkoringu. – dodaje Łukasz Chmal.

 Jedyna w Europie organizacja przeznaczona tylko dla kobiet ma za sobą 5 udanych edycji, w tym w rodzinnej Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Karpaczu. Stworzono ją, by zawodniczki mogły zdobywać szlify tutaj w Polsce, a nie być zmuszone do wyjazdów za granicę, jak przyznaje prezes organizacji.

Obóz, który odbędzie się w Łodzi będzie też spotkaniem po latach dla Jędrzejczyk i Juśkiewicz. Panie spotkały się podczas swoich debiutów w zawodowym MMA, góra okazała się obecna mistrzyni. Od tego czasu zawodniczka LFNu stoczyła 9 pojedynków, podczas ostatniej edycji gali w Poznaniu, w dobrym stylu pokonała przeciwniczkę z Ukrainy. Juśkiewicz wytrwale pracuje by być najlepszą, a w jej oczach pojedynek z Jędrzejczyk przegrała minimalnie, jednym punktem.

Zdjęcie z poprzedniego obozu LFN, z Ernesto Hoostem:

Dawne dzieje:

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także