Joanna Jędrzejczyk zdradza szczegóły pomysłu na zastępstwo podczas UFC 213: Chciałam przeżyć przygodę.

Joanna Jędrzejczyk zdradza szczegóły pomysłu na zastępstwo podczas UFC 213: chciałam przeżyć przygodę.

Nasza championka znowu zabłysnęła, kiedy po dwumiesięcznej przerwie od treningów chciała ratować main event gali UFC 213, zaledwie kilka godzin przed walką. Chciała zrobić to z zawodniczką 20 funtów cięższą, po pełnym okresie przygotowawczym. Tym gestem skradła serca fanom MMA na całym świecie, sprawdźcie co Asia mówiła kilka minut temu u Ariela Helwaniego w mmahour:

Pomysł na ratowanie show

Usłyszała od kogoś, że Amanda nie zawalczy. Nie potrafiła w to uwierzyć, bo trenują w jednym klubie(ATT) i wie ile pracy i wysiłku, Nunes włożyła w to żeby obronić pas z sukcesem. Mówi, że jak tylko dowiedziała się o sytuacji napisała do Dany White’a, ale ten nie odpisał. Po chwili skontaktowali się z nią ludzie z Pr-u i spytali, czy mówi serio. Chciała to zrobić nie dla rozgłosu, ale po prostu chciała ratować główną walkę. Nieważne, czy wygrałaby, czy przegrała, jest zawodowym sportowcem i chciała to zrobić też dla przygody.

Dlaczego do walki nie doszło

Nie może zdradzić wszystkich szczegółów, ale głównie rozchodziło się o test ciążowy, który trzeba wykonać kilka dni przed walką, żeby specjalisci mięli odpowiednio dużo czasu na przebadanie go. Mówi, że jeśli sytuacja ta wydarzyłaby się trzy dni wcześniej, do walki doszłoby.

Spotkanie po latach z Valentiną

Joanna od lat zna Valentinę Schevchenko. Jeszcze z ringów muay thai, na których Valentina pokonywała JJ aż trzykrotnie, z każdą jednak walką traciła na przewadze. Asia nie chciała wziąć tej walki jako rewanż za porażki zadane 10 lat temu. Walka nie byłaby też o pas, tylko traktowana jako super walka w catch weighcie. Mówi, że nie jest typem osoby, które za wszelką cenę robi z czegoś dramat.

Nieodbyte spotkanie z Rondą Rousey

Podczas pobytu w Las Vegas, miała zobaczyć się z Rondą Rousey, która przyjechała tam kibicować swojemu narzeczonemu- Travisowi Brownowi. Do spotkania championek jednak nie doszło, Jędrzejczyk miała za dużo na głowie podczas międzynarodowego fight weeku, podpisała kilkanaście tysięcy zdjęć i była po prostu wykończona.

Team McGregor

W ciepłych słowach wypowiada się o koledze klubowym McGregora- Dillonie Danisie, który niedawno podpisał kontrakt z Bellatorem. Walke bokserską Conora z Mayweatherem chętnie zobaczy, ale na jutrzejszą konferencję chyba nie starczy jej czasu.

Kowalkiewicz vs. Gadelha

Z walki swoich przeciwniczek widziała tylko urywki. Wiedziała, że tak ta walka się skończy. Claudia jest niesamowicie silna i trzeba się do niej odpowiednio przygotwać.

Następna walka

Chciałaby walczyć ponownie w Nowym Jorku, może już w tym tygodniu zostanie ogłoszona jej walka. Prawdopodobnie będzie to Rose Namajunas. Aśka nie obawia się nikogo i twierdzi, że żadna z nich nie jest na nią gotowa.  Po prostu zawalczy z kim będzie trzeba.

źródło grafiki: sportowefakty.pl

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także