Little Dragon’s Den Cup już za nami, sprawdźcie relację!

Little Dragon’s Den Cup już za nami, sprawdźcie relację!

To pierwsza taka edycja walki w formule ju-jitsu, która została zorganizowana w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu. Na macie stawiło się aż 13o zawodników. Młodzi adepci ju-jitsu mięli od 5 do 17 lat, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki rywalizowali w formule GI oraz NO-GI.  Impreza była bardzo zróżnicowana ze względu na ilość zawodników, wiek oraz formułę, w której startowali. Zarówno organizatorzy, trenerzy i rodzice byli bardzo zadowoleni z całego turnieju.

Dzieciaki przede wszystkim bawią się w jiu-jitsu, niestety niektórzy rodzice są bardzo nerwowi. Niektóre dzieciaki sporo potrafią, ale wiadomo, że niektóre przychodzą po to, żeby poprzepychać się z kolegami. Jest śmiech, są łzy i emocje, i sam poziom sportowy jest bardzo zróżnicowany – ocenia organizator turnieju, Łukasz Bilski.

Dzieci były zadowolone, że miały dużo przeciwników. Dziewczynki mimo młodego wieku, nie boją się starć z chłopakami. Jak mówi Julia, to nic nie zmienia.

O samym poziomie na zawodach Piotr Fręchowicz z Berserker’s Team Warszawa ma do powiedzenia:

Jeśli chodzi o dzieci to ten poziom zawsze będzie mocno zróżnicowany ze względu na to, że jedne dzieci trenują w mniejszych ośrodkach i nie mają takiej możliwości treningu jak dzieci z większych miast. Wszystko idzie jednak ku dobremu, wiadomo, że ktoś zawsze się wyróżnia i na pewno jakieś talenty się znajdą i pokazują to dzisiaj na turnieju.

Taki turniej to na pewno nie jednarozowa impreza, organizatorzy już planują nastepne.

Poniżej relacja video z zebrra.tv:

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także