Narodowe kwalifikacje w przeddzień turnieju głównego na World Pro

Dziś odbyły się kwalifikacje narodowe do turnieju głównego na World Pro w Abu Dhabi. W tym roku federacja postanowiła, że do turnieju głównego, w kategoriach brązowych i czarnych pasów, dostanie się jedynie dwóch reprezentantów jednego kraju. Oczywiście uderzyło to głównie w Brazylijczyków, którzy są w przeważającej większości, podczas World Pro i wszystkich wielkich turniejów Jiu Jitsu. Doszło do sytuacji, w której w przeddzień turnieju, o jedno miejsce rywalizowało w mini turnieju wielu faworytów. Jest to kolejny przykład na to, że UAEJJF ma aspiracje wprowadzenia Jiu Jitsu na Igrzyska Olimpijskie, ponieważ w sztuczny sposób niweluje to sytuację, w której zawodnicy z jednego kraju dominują całe zawody. Niestety wprowadza to także spore kontrowersje, znane dobrze z innych dyscyplin, w których dominują związki sportowe.

Kogo zabrakło?

Wschodząca gwiazda Alliance, Nicholas Meregali, nie dotarł na ważenie i został skreślony z listy uczestników. Do zawodów nie przystąpił także Marcos Souza, były mistrz World Pro i starszy brat Roberto Satoshiego. Nie zobaczyliśmy także Leandro Lo, który nabawił się kontuzji kolana i postanowił się oszczędzać.

Wyniki wybranych dywizji eliminacji w kategoriach czarnych pasów adult.

56kg – Brazylia
Wellington de Lima pokonał w finale Jorge Nakamura 5-0.

62kg – Brazylia
Cleber Sousa wygrał wszystkie swoje walki w czteroosobwym turnieju na zasadzie każdy z każdym.

69kg – Brazylia
Talison Costa wygrał trzy walki, wliczając w to finał z Isaque Paiva (2-0).

77kg – Brazylia
Isaque Bahiense musiał pokonać Roberto Satoshiego i Jhonnyego Souzę w drodze do kwalifikacji.  Wygrał z Satoshi 4-2 przez późne obalenie i Souzę 5-0.

77kg – USA
Jon Satava wygrał dwa razy z AJ Agazarmem w trzyosobowej drabince.

85kg – USA
Claudio Calasans poddał Charlesa Negromonte w finale. Musiał również stawić czoła koledze z Atosu – Lucasowi „Hulkowi” Barbosie. W tej walce Barbosa dostał dyskwalifiakcję z pasywność.

94kg – Brazylia
Felipe Pena zwyciężył dywizję do 94kg po świetnym finale z Heltonem Juniore. Pena poddał swoich pierwszych dwóch przeciwników, by pokonać Heltona 2-0 jednym sweepem.

110kg – Brazylia
Erberth Santos wygrał trzy mecze, poddając Maxa Gimenisa i pokonując na punkty Gustavo Diasa w finale.

 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także