Roman Szymański trenuje w Chute Boxe Diego Lima

Wakacje to czas campów i obozów przygotowawczych dla wielu zawodników MMA. Duża część z Nich decyduje się także na wyjazdy za ocean, aby tam doskonalić swoje umiejętności w najlepszych akademiach świata. Najpopularniejszym kierunkiem są zazwyczaj Stany Zjednoczone, gdzie znajduje się wiele uznanych gymów. Często także zawodnicy wybierają Tajlandię lub Brazylię, gdzie także nie brakuje mocnych miejsc pod dobry trening.

Mistrz Federacji FEN w kategorii lekkiej, Roman Szymański, wybrał się do Sao Paulo, a konkretnie akademii Chute Boxe Diego Lima, która ostatnio jest zdecydowanie na fali wznoszącej, szczególnie pod względem osiągnięć swoich zawodników w MMA. W tym miejscu trenują m. in. tacy zawodnicy, jak Thomas Almeida, Felipe Arantes „Sertanejo”, Charles „Do Bronx” Oliveira, czy Lucas Mineiro.

Wyprawa do Sao Paulo nie jest prostym przedsięwzięciem. Podczas wyjazdów do Brazylii trzeba uważać, aby nie popaść w niepotrzebne kłopoty. Akademie często mieszczą się w bardzo niebezpiecznych dzielnicach, w które turyści sami nie powinni się raczej zapuszczać. Szymański reprezentujący na co dzień barwy Gold Teamu, może skorzystać z koneksji, jakie posiada w Sao Paulo Jorge Patino „Macaco”, który pochodzi z tego miasta i ściśle współpracuje z zawodnikami Chute Boxe.

Szymanski Sao Paulo1

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także