Siła jest kobietą, Magdalena Rak zawalczy w Fight Exclusive Night!

Siła jest kobietą, Magdalena Rak zawalczy w Fight Exclusive Night!

Kategoria musza kobiet w formule MMA zyskała kolejną zawodniczkę. Bedzie nią walcząca na co dzień w Ocatgon team Kraków & Academia Fenix 25letnia Magdalena Rak. Pochodząca z Proszowic zawodniczka mierzy 171 cm, na swoim koncie ma stoczone 52 walki, wliczając w to starty zawodowe i amatorskie, 45 z tych pojedynków wygrywała, w tym 5 przez nokaut. Bijąc się najbardziej lubi używać niskich kopnięć.

Do jej największych sukcesów można zaliczyć złoty medal na amatorskich mistrzostwach świata IFMA w Muay Thai w roku 2009 w Bangkoku oraz złoty krążek w K-1 podczas WAKO Cup w 2015 roku w Pradze. Wcześniej, w 2012 roku, została brązową medalistką mistrzostw świata amatorów w Muay Thai w Saint Petersburgu oraz mistrzynią Polski również w tajskiej odmianie boksu. Wzorem dla Magdy jest Asia Jędrzejczyk, a jej największym marzeniem zostanie mistrzynią wagi słomkowej. Sama królowa polskiego MMA widzi w Magdzie spory potencjał, nie inaczej jest z prezesem organizacji Pawłem Jóźwiakiem:

Moim zdaniem to jest przyszłość polskiego MMA. Rozmawiałem z Asią Jędrzejczyk, ona jest zachwycona Magdą. Ma dopiero 25 lat, a już ponad 50 stoczonych walk i sporo sukcesów na koncie. Jest już doświadczona, a cały czas głodna kolejnych triumfów. To młodsza Jędrzejczyk – naprawdę, wszyscy kibice mieszanych sztuk walki w naszym kraju mają obowiązek zapamiętania tego nazwiska. O tej dziewczynie będzie głośno za kilka lat na całym świecie – komplementował Magdę Jóźwiak.

W najbliższym czasie dowiemy się z kim i kiedy zawalczy Magda Rak. Możliwe, że już na najbliższej edycji FEN 19 we Wrocławiu. A jej przeciwniczką może zostać zakontraktowana wcześniej Barbara ,,Shogun” Nalepka

Bilety na galę we Wrocławiu do kupienia na: 

www.fen-mma.com/bilet/, Biletyna.pl, Eventim.pl, Kupbilet.pl

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także