Świat typuje pojedynek Rogera z Buchechą

Już w najbliższą niedzielę 23 lipca odbędzie się długo zapowiadany rewanż pomiędzy Rogerem Gracie, a Marcusem „Buchecha” Almeidą. Walka odbędzie się podczas eventu Gracie Pro w Rio De Janeiro i jest zapowiadana jako najbardziej ekscytujący rewanż wszechczasów. Na kilka dni przed walką na portalu FloGrappling sporządzono małe typowanie w którym wzięli udział topowi zawodnicy ze świata BJJ:

JT Torres: 

” Tym razem stawiam swoją kasę na Bucheche. Myśle, że od ich ostatniego pojedynku Buchecha stał się bardziej dojrzalszym zawodnikiem, a doświadczenie zdobyte na macie niesamowicie wpłynęło na jego poziom sportowy.”

Gilbert „Durinho” Burns:

„Ostatnim razem Buchecha pokazał się z bardzo dobrej strony, a od tamtego czasu ewolułował w każdej płaszczyźnie swojej gry. Niestety po drodze zaliczył kontuzję i trochę pauzował, ale wrócił i pokonał wszystkich ! Wierze, że rewanż należy do Buchechy i nie moge się doczekać tego pojedynku ”

Tom DeBlass:

„Jestem uczniem Renzo Gracie i niejednokrotnie miałem możliwość trenowania z Rogerem i bez zawachania typuje go w tej walce. Kiedy walczyli z Buchechą swoją pierwszą walkę Roger był bardziej skupiony na MMA, dlatego nie mogliśmy go zobaczyć w pełnej okazałości. Teraz wiem, że jest skupiony w 100% na walce z Buchechą i wierze, że zwycięstwo należy do niego”

Gui Mendes:

„Obydwaj są świetnymi sportowcami, a więc możemy liczyć na dobrą walkę. Roger ma bardzo unikalny, precyzyjny styl walki, natomiast Buchecha jest aktualnie najlepszy w grze. Nie chciałbym przewidywać wyniku walki, ponieważ na tym poziomie wszystko może się wydarzyć i mam wielki szacunek do obu zawodników. Ciesze się, że walka doszła do skutku i będziemy mogli ją oglądać.”

Andre Galvao:

„Nie wydaje mi się, że Roger sprosta szybkości i eksplozywności Buchechy, który jest młodszy, silniejszy i o wiele dynamiczniejszy. Dodatkowo, jest aktualnym mistrzem świata, który wygrał ze wszystkimi. Szanuje Rogera, jest legendą, ale to Buchecha wygra tą walkę.”

Rafael Lovato Jr:

„Jestem mega fanem obydwu, a więc ciężko jest wytypować wynik walki. Buchecha niesamowicie dojrzał od ich ostatniej walki. Jest na samym szczycie i jest o wiele silniejszy niż wtedy. Wydaje mi się, że ma więcej asów w rękawie potrzebnych do zapunktowania bądź stworzenia okazji do poddania Rogera. Z drugiej strony Roger niesamowicie się broni, a kiedy zdobędzie dominującą pozycję to rzadko ją traci. Jeżeli mam wytypować, stawiam na wygraną Buchechy na punkty.”

 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także