
W październiku ubiegłego roku Marcelo Garcia w wywiadzie dla graciemaga ogłosił zakończenie sportowej kariery. Zawodnika Alliance Team można śmiało nazywać królem kategorii średniej. Na przestrzeni 8 lat ( 2004-2011 ) Brazylijczyk aż pięciokrotnie wygrywał Worldsy!
Po dwóch zdobytych tytułach w 2004 oraz w 2006 roku Marcelinho zdecydował się spróbować swoich sił w MMA. W 2007 roku po porażce przez TKO z Dae Won Kimem zdecydował się powrócić do startów w BJJ i SF ze znakomitym skutkiem. W 2009 roku wystartował na Worldsach. Chrapkę na złoto mieli wtedy Sergio Moraes, Kron Gracie, Lucas Leite czy Alan Nascimento. Ostatecznie zdobył złoty medal po zamknięciu kategorii ze swoim przyjacielem Sergio Moraesem.
Rok później powtórzył ten sam wyczyn z tym, że w finale pokonał mocnego zawodnika z Atos’u Claudio Calasansa. Marcelo swój ostatni złoty medal na Worldsach zdobył trzy lata temu w 2011 roku. Wielki Marcelinho w drodze po złoto pokonał kolejno Victora Estime, Guto Camposa i Lucasa Leite.
Po tym występie w wywiadach ogłosił, że z roku na rok coraz trudniej walczy się na Worldsach, ponieważ poziom jest bardzo wysoki.



